urządzenie kosmetyczne

Wesela możliwe jeszcze w maju. Minister zdrowia o kolejności odmrażania gospodarki


Najprawdopodobniej w&nbspśrodę poznamy rządowe decyzje dotyczące ewentualnego odmrażania kolejnych obszarów gospodarki. Adam Niedzielski mówił w&nbspRadiu Zet, że nie jest zwolennikiem szybkiej rezygnacji z&nbspograniczeń i&nbspprzestrzegł przed hurraoptymizmem wynikającym z&nbspwyraźnego spadku liczby nowych przypadków zakażenia.

– Trzeba brać pod uwagę, że po trzeciej fali nie możemy sobie fundować czwartej fali. To, że spadają liczby nowych przypadków oraz osób hospitalizowanych, nie jest przesłanką, by rzucić się do luzowania, bo wciąż hospitalizowanych jest 31,5 tys. osób – powiedział Niedzielski.

Minister przypomniał, że gdy chodzi o&nbspluzowanie obostrzeń, jest zwolennikiem regionalizacji, a&nbspwięc jest zwolennikiem zdejmowania ograniczeń najpierw w&nbsptych regionach, w&nbspktórych sytuacja epidemiczna jest najlepsza. W&nbspdalszym ciągu priorytetem jest dla niego powrót do szkoły dzieci z&nbspklas I-III szkoły podstawowej (z uwzględnieniem regionalizacji).

bDTZpfSL

Na pytanie, czy jest szansa, by przed wakacjami do szkół wrócili również uczniowie starszych klas, Niedzielski przyznał, że pracują z&nbspministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem nad tym, by wszyscy uczniowie przynajmniej na kilka tygodni wrócili na zajęcia stacjonarne.

Zobacz także: Narodowy Program Szczepień. Morawiecki ogłosił zmiany. Lekarz pochwalił

bDTZpfSR

Na jakie luzowanie możemy liczyć w&nbspdalszej kolejności? Minister Niedzielski podejrzewa, że w&nbsppierwszej kolejności uruchomione mogą zostać usługi w&nbsprodzaju fryzjer czy kosmetyczka, w&nbspdrugiej –&nbsphandel.

– W&nbspperspektywie pojawiają się też hotele –&nbsppowiedział, odnosząc się do uwagi prowadzącej rozmowę, że hotelarze podnoszą, że jeśli nie będą mogli wznowić działalności po 4&nbspmaja, opłacalność sezonu letniego będzie dla nich pod znakiem zapytania.

Niedzielski nie powiedział tego wprost, ale jednak branżę hotelową umieścił za branżą beauty i&nbspsklepami, co może oznaczać, że na możliwość wyjazdu przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka tygodni.

bDTZpfSS

– Na końcu są restauracje i&nbspfitness. Bazujmy na wynikach badań, które pokazują względnie dużą możliwość zakażenia w&nbsptych miejscach. Mówiąc o&nbsprestauracjach, mam na myśli wewnątrz –&nbsppowiedział i&nbspdodał, że w&nbspwielu krajach zdecydowano się na umożliwienie obsługi w&nbspogródkach. Nie doprecyzował jednak, czy w&nbspnajbliższych dniach możemy się spodziewać pójścia w&nbsptym kierunku.

Dobra wiadomość dla planujących wesele: niewykluczone, że tego rodzaju spotkania będą możliwe jeszcze w&nbspmaju. Nie ma jednak mowy o&nbspdużych imprezach, bo na pewno będzie obowiązywał limit gości (w pierwszej fazie powinien wynieść ok. 25 osób).

A kiedy będziemy mogli zdjąć maseczki na świeżym powietrzu? Zdaniem ministra zdrowia raczej bliżej końca maja niż na początku miesiąca. Szacunki mówią o&nbsptym, że jeszcze na początku maja dzienna liczba nowych przypadków będzie oscylowała wokół 10 tys. przypadków, a&nbspto jego zdaniem za dużo, by zezwolić na zdjęcie maseczek.

bDTZpfST
bDTZpfTmSource link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles