urządzenie kosmetyczne

Fryzjer w Krakowie? Tam na strzyżenie pojadą mieszkańcy woj. śląskiego. Regionalne obostrzenia nie zakazują wyjazdów


Kiedy mieszkańcy Śląska pójdą do fryzjera, kosmetyczki czy do galerii handlowej? Woj. śląskie znalazło się w gronie pięciu województw, gdzie nie będą poluzowane obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. To oznacza, że mieszkańcy Katowic, Sosnowca, Rybnika czy Częstochowy i Zawiercia nie mogą iść jeszcze do fryzjera, salonu urody czy do centrum handlowego. Chyba, że pojadą do Olkusza, Krakowa czy do Kielc. Tam od 26 kwietnia czynni będą fryzjerzy i kosmetyczki. Zamknięte w dalszym ciągu pozostają galerie handlowe.

Kiedy pójdziemy do fryzjera i kosmetyczki?

Od poniedziałku, 26 kwietnia, część obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, zostanie poluzowana w 11 województwach Polski. Nie ma wśród nich jednak Śląska. Na zniesienie części obostrzeń liczyli przedsiębiorcy – właściciele zakładów fryzjerskich, salonów urody, galerii handlowych, restauracji, barów i knajp. Na poluzowanie restrykcji mieli nadzieję też zwykli klienci. Mieszkańcy Katowic, Sosnowca, Rybnika czy Częstochowy i Zawiercia nie mogą się doczekać, kiedy pójdą przykładowo do fryzjera. W województwie śląskim jeszcze przynajmniej przez tydzień nie będzie takiej możliwości. Wszystko będzie uzależnione od rozwoju epidemii w danym regionie.

Nie wszystko jest jednak stracone. Mieszkańcy Śląska, Zagłębia, Jury czy Częstochowy i okolic mogą iść do fryzjera czy kosmetyczki. Wystarczy tylko, że pojadą do Olkusza, Krakowa czy do Kielc. Sąsiednie województwa – województwo małopolskie i świętokrzyskie od 26 kwietnia będą miały wprowadzone poluzowanie lockdownu. Dotychczasowe obostrzenia zostały przedłużone pięciu województwach – w województwie śląskim, opolskim, dolnośląskim, wielkopolskim i łódzkim.

– Liczba nowych zakażeń maleje. Poprawia się sytuacja w szpitalnictwie. Widzimy również wyraźny spadek zlecanych badań przez lekarzy POZ. Ale cały czas poziom zakażeń i hospitalizacji utrzymuje się na wysokim poziomie – mówił w trakcie konferencji, 21 kwietnia, Adam Niedzielski, minister zdrowia

– Analizując sytuację staramy patrzeć się na regiony, gdzie sytuacja jest zróżnicowana. We wszystkich województwach spadła liczba zakażeń o niespełna jedną trzecią – dodał polski minister zdrowia.

Od 26 kwietnia w 11 województwach Polski będzie poluzowanie obostrzeń pandemicznych – m.in. otwarte zostaną salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także przewidziany jest częściowy powrót dzieci z klas 1-3 do szkół (w trybie hybrydowym). Pozostałe ograniczenia zostają przedłużone. To oznacza, że zakupów nie zrobimy m.in. w galeriach handlowych czy wielkopowierzchniowych sklepach budowlanych i meblowych.

Łagodzenie obostrzeń od 26 kwietnia dotyczy województw:

 • podlaskiego,
 • podkarpackiego,
 • warmińsko-mazurskiego,
 • lubelskiego,
 • pomorskiego,
 • lubuskiego,
 • świętokrzyskiego,
 • mazowieckiego,
 • kujawsko-pomorskiego,
 • zachodniopomorskiego,
 • małopolskiego.

W Krakowie, Olkuszu czy w Kielcach pójdziemy od poniedziałku do fryzjera, barbera, kosmetyczki czy salonu urody. Branża beauty zostaje otwarta. W związku z tym, że nie ma ograniczeń w poruszaniu się i przekraczaniu granic województw – nic nie stoi na drodze, by mieszkańcy województwa śląskiego pojechali obciąć się do sąsiedniego województwa. Tracą oczywiście na tym przedsiębiorcy ze Śląska, którzy nie mogą przyjąć swoich klientów.

Przypomnijmy, że na czas majówki, w całej Polsce nadal pozostają zamknięte hotele i inne obiekty noclegowe, a także restauracje czy bary. Zamknięte są także baseny, teatry, kina, muzea, siłownie, kluby fitness, sauny i solaria. Możliwy jest jedynie sport na świeżym powietrzu (do maksymalnie 25 osób). Cała kultura działa jedynie w trybie online.Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles