urządzenie kosmetyczne

Makijaż na sezon wiosna/lato 2021. Poznaj tegoroczne trendy


Wiosna/lato 2021 – trendy w makijażu

Makijaże z wybiegów są dla nas wyraźnym sygnałem – w tym sezonie najważniejsza będzie różnorodność. Możemy ją odmieniać przez “ekscentryczność“, “fantazję” czy “kreatywność“. Zwał, jak zwał – ważne, by nie bać się korzystać z make-upu po to, aby wyrazić siebie i swoją osobowość. 

Nie myli się ten, kto przypuszcza, że na nowe trendy wpływ miała pandemia. Królowa szminka (najlepiej czerwona, wszak to klasyka) została zdetronizowana, a swoje insygnia władzy musiała rozdzielić między eyelinery, cienie do powiek, brokaty i kredki – słowem, makijaż oczu zagarnął dla siebie całą uwagę.  Ba, co więcej, rości sobie prawo do zabierania nas w podróże do przeszłości; największym hitem nadchodzącego sezonu będą “disco kolory“. Wyrażą nie tylko naszą odwagę i pewność siebie, lecz także radosne jak muzyka z lat 80. usposobienie. 

Mascne, czyli trądzik od maseczki. Jak sobie z nim poradzić? "Najlepiej zrezygnować z makijażu twarzy"
Jaki produkt najlepiej wybrać do makijażu brwi? "Panie się gubią w tym wszystkim"

Naturalna cera i kocie spojrzenie

Jedno się jednak nie zmieniło – mimo eksplozji barw i kolorów wciąż stawiamy na naturalność. O ile marzy nam się graficzny makijaż oka, kocie lub lisie spojrzenie, o tyle cera chce nacieszyć się naturalnością i świeżością; zresztą, po tych wszystkich tygodniach lockdownów zasługuje na to bardziej niż kiedykolwiek. Wybieramy zatem podkłady o lekkiej formule albo po prostu, obywamy się bez nich i stawiamy na korektor lub krem BB. Żegnamy się z poważnym “matowym” makijażem i stawiamy na delikatne rozświetlenie. Kto wie, może dzięki temu w swoim odbiciu dostrzeżemy Panią Wiosnę?

Jeśli usta, to tylko podkreślone w delikatny sposób. Sprecyzujmy: delikatny, ale bynajmniej nie nudny. Wraz z ponownym odkrywaniem przez nas mody z początku XXI wieku i trendów, jak z roku 2000 do łask wracają błyszczyki. Nakładamy je leciutką warstwą na pomalowane wcześniej szminką usta – po to, by uzyskać efekt “syropu” albo “tafli”. Na takiej soczystej powierzchni pięknie będą odbijać się promienie zachodzącego na plaży słońca. 

Zobacz wideo: Trwały i nieblokujący makijaż pod maseczką

Zobacz też:

Dorota Wellman: “Celebrytki nie inspirują nikogo do niczego”. Kogo podziwia dziennikarka?

W pandemii nosimy się na kolorowo? Jak Covid-19 oduczył nas czarno-białego minimalizmu 

Dzień Ziemi według Herbuś, Cegielskiej i Sochy. “Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi”

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles