urządzenie kosmetyczne

Rekonstrukcja piersi po mastektomii. Wyjaśnia chirurg plastyczny


Mastektomia to usunięcie piersi wraz z powięzią (błoną pokrywającą mięsień) mięśnia piersiowego większego, który znajduje się pod gruczołem piersiowym, ale z pozostawieniem samego mięśnia. Jak przebiega rekonstrukcja? 

Dzięki mastopeksji można przywrócić piersiom dawne położenie, kształt i napięcie. Poprawa wyglądu piersi wpływa bardzo pozytywnie na psychikę pacjentek, na ich samoocenę. Trwałość wyników operacji zależy od wielkości piersi, ich elastyczności, gwałtownych zmian wielkości biustu spowodowanych tyciem i chudnięciem. Najlepsze wyniki uzyskuje się u kobiet ze średniej wielkości piersiami.

Do powiększania i ujędrniania piersi warto wykorzystać naturalny wypełniacz, jaki stanowi nasz tłuszcz. Zastosowanie metody lipofilingu staje się coraz bardziej popularne. Własna tkanka tłuszczowa jest przecież najbezpieczniejszym materiałem, bo ma pełną zgodność z naszym ciałem. Tkanka tłuszczowa pacjenta pobierana jest z okolic, w których znajduje się nadmiar tłuszczu i zostaje przeszczepiona tam, gdzie jest niedobór tych tkanek. Podczas tego zabiegu lekarz może modelować ciało pacjenta z jednej strony usuwając nadmiar tłuszczu, a z drugiej uzupełniając jego braki.

Zabiegi wymagające dłuższej rekonwalescencji pacjentki to np. powiększanie piersi za pomocą implantów, które dobrze dobrane pięknie modelują ich kształt. Operacja wykonywana jest za pomocą protez silikonowych wybieranych przed zabiegiem  indywidualnie w zależności od budowy anatomicznej klatki piersiowej, możliwości biologicznych tkanek i preferencji pacjentki. Specjaliści rekomendują stosowanie optymalnie miękkich implantów – dających efekt naturalnych piersi.

Oczywiście możemy także nasz biust zmniejszyć podczas zabiegu mammoplastyki. Przyczyny zbyt obfitego biustu na ogół są fizjologiczne, hormonalne lub związane z otyłością. Celem zabiegu jest zmniejszenie masy piersi i rekonstrukcja prowadząca do uzyskania oczekiwanego optymalnego kształtu. Podczas zabiegu usuwany jest nadmiar skóry, tkanki podskórnej i gruczołu. Dla pacjentek ważne jest, że zabieg przeprowadza się tak, aby wszelkie ślady pooperacyjne były jak najmniejsze.

A jeśli chcemy unieść piersi, bo opadły i są zwiotczałe, to warto zastosować mastopeksje. AGklinik, jako jedna z nielicznych klinik oferuje metodą siatki podskórnej, dzięki której pacjentka w szybkim czasie może się cieszyć pięknym, ujędrnionym i wymodelowanym biustem. Ta metoda praktycznie nie pozostawia blizn, a wygląd piesi jest bardzo naturalny. Wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około 1 godz. – niestety stosowana jest w przypadku małych i średnich piersi. Jeżeli piersi są „puste” można jednocześnie przeszczepić własną tkankę tłuszczową lub założyć implant.

Zanim podejmiemy decyzję o ingerencji chirurgicznej w upiększanie naszych piersi warto skorzystać z doświadczonego specjalisty.

Materiał stworzony we współpracy z dr Adamem Gumkowskim, specjalistą chirurgii ogólnej i chirurgii estetycznej, przedstawia najbezpieczniejsze metody.  

Zobacz także

Nowotwór - nowa choroba przewlekła?

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobietSource link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles