urządzenie kosmetyczne

Chirurg plastyczny: kobiety już nie chcą dużego biustu


Jak przekonuje dr Łukasz Drozd, chirurg plastyczny i biegły sądowy, zmienia się podejście kobiet do swojego wyglądu. 20 lat temu chirurdzy plastyczni robili na życzenie kobiet duże usta i duże piersi jak u Pameli Anderson. Dziś ich większość chce naturalnego wyglądu.

Jak mówi dr Drozd w rozmowie z Gazetą Wyborczą, zdecydowana większość korzystających z medycyny estetycznej to osoby młode, przed 30. rokiem życia. Natomiast na chirurgię plastyczną decydują się osoby w wieku około 40 lat i więcej, które mają większy budżet. 

Wskazuje, że 20 lat temu pacjentki prosiły o duże piersi i usta. Dziś stawiają na naturalny wygląd. 

Chirurg plastyczny uważa, że postrzeganie chirurgii plastycznej w Polsce zmienił program ”Sekrety chirurgii” dr. Marka Szczyta.

”Przekroczył pewien Rubikon i zrobił to w sposób bardzo profesjonalny i odpowiedzialny. Pokazał, że to nie są tylko cudowne zabiegi. Pokazał, jakie obowiązują procedury i że nie wykonujemy wszystkich zabiegów, jakie pacjentka sobie zażyczy” – mówi dr Łukasz Drozd.

Jednocześnie, jak wskazuje, plagą w Polsce jest to, że zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej wykonują lekarze, którzy nie mają wymaganych kwalifikacji.

Więcej: www.rzeszow.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles