urządzenie kosmetyczne

Odmrażanie gospodarki. Fryzjerowi puściły nerwy


Od poniedziałku restrykcje będą częściowo poluzowane. Działać będą mogły zakłady fryzjerskie i&nbspkosmetyczne, a&nbspw&nbspklasach 1-3 przywrócona zostanie nauka w&nbspsystemie hybrydowym.

Jednak w&nbsppięciu województwach, w&nbspktórych sytuacja epidemiczna jest najtrudniejsza, lockdown zostanie utrzymany. Chodzi o&nbspwoj. śląskie, dolnośląskie, łódzkie, opolskie i&nbspwielkopolskie.

“Jedna trzecia kraju została odcięta od normalnych usług. Stygmatyzowanie ludzi -&nbspznamy to z historii. Teraz czekamy na mur graniczny albo drut kolczasty, żeby autobusy z klientami od poniedziałku nie wyjeżdżały do kosmetyczki z Katowic do Krakowa.” – pisze na Facebooku barber Adam Szulc.

bDVcyKPr

Zobacz także: Odmrażanie gospodarki. “Trzeba zacząć planować zmiany”

Obostrzenia nazywa “absurdalnymi”, bo mieszkańcy województw objętych lockdownem mogą bez żadnych przeszkód podróżować po kraju i&nbspkorzystać z&nbspusług otwartych salonów.

“Chcemy dokładnej wiedzy na temat tego co ma określić nasz powrót. Czy będzie to ilość dzienna zakażonych (jaka?). Czy będzie to dzienna ilość zgonów (jaka?). Czy będzie to ilość osób przebywających na oddziałach kowidowych (jaka?).” -&nbsppisze zdenerwowany barber.

bDVcyKPx

“Czy będzie to ilość osób pod respiratorami (jaka?). W&nbspczwartek na drugim miejscu pod względem zachorowań było Mazowsze. Czy to oznacza, że jeśli w&nbspinnych województwach niż tyfusia piątka nagle wzrośnie to będziecie je też znowu zamykać? I&nbsptak się będziemy bawić w&nbspkotka i&nbspmyszkę?” -&nbspdodaje.

W przyszłym tygodniu rząd ma podać plan odmrażania pozostałyc gałęzi gospodarki, w&nbsptym m.in. gastronomii i&nbsphoteli.

bDVcyKPy

Swój scenariusz dalszego odmrażania przestawił w&nbspczwartek wicepremier Jarosław Gowin. Oświadczył, że jest “zdeklarowanym zwolennikiem” tego, by osoby zaszczepione jeszcze w&nbspmaju mogły udać się np. do restauracji.

– Jeśli chodzi o&nbspturystykę i&nbspgastronomię, to są często prężnie rozwijające się do roku 2020 firmy rodzinne i&nbspuważam, że skoro ktoś jest już po podwójnym szczepieniu, jest w&nbsppełni bezpieczny, nie może się sam zarazić ani zarazić innych, to tego typu osoby, z&nbspodpowiednimi certyfikatami, powinny móc zacząć korzystać z&nbspusług turystycznych i&nbspgastronomicznych –&nbspwyjaśnił Gowin. Według niego certyfikaty dla zaszczepionych mogą zacząć funkcjonować od połowy maja.

bDVcyKPSSource link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles