urządzenie kosmetyczne

Prasówka 23.04.2021 – wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj – sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego


Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 23.04.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Kolejny etap budowy trasy na Nowy Dwór. Uwaga na zmianę przystanków”?

Prasówka 23.04: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Kolejny etap budowy trasy na Nowy Dwór. Uwaga na zmianę przystanków

Przebudowa kolejnego odcinka TAT na ulicy Strzegomskiej, między Nowodworską i Rogowską, zacznie się od prac przy wymianie podziemnych sieci. Zarówno kierowcy aut jak i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą uważać na zmiany na tym odcinku i to już od soboty 24 kwietnia.

Nie przegap promocji!

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

📢 Mieszkania plus na Dolnym Śląsku. Zobacz, gdzie ruszą budowy

W najbliższych miesiącach mają rozpocząć się dwie nowe budowy w naszym regionie. Będą to osiedla we Wrocławiu i w Zgorzelcu, które wraz z już realizowaną inwestycją w Oławie, przyniosą ponad 800 mieszkań na wynajem w ramach rządowego programu Mieszkanie plus.

📢 Czwarta fala zakażeń? Wiemy od czego będzie to zależało

Czy czeka nas czwarta fala zakażeń? – Bierzemy to ryzyko pod uwagę – mówił na środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Wszystko zależy od tego jak szybko będziemy się szczepić i jak wiele osób uzyska odporność po przechorowaniu zakażenia.

📢 Horoskop dzienny na SOBOTĘ, 24.04.2021. Horoskop na dziś: byk, baran, rak. Sprawdź, co dziś podpowiadają Ci gwiazdy? 24 kwietnia

HOROSKOP dzienny 2021 na sobotę, 24 kwietnia. Co nam mówią karty tarota dla poszczególnych znaków zodiaku? Sprawdzajcie swój codzienny horoskop, aby wiedzieć, co przygotowały dla Was gwiazdy. Co dziś czeka Lwa, Byka, Ryby czy Koziorożca? Przeczytaj horoskop dzienny Jakuba Ciećkiewicza. Sprawdź w codziennym HOROSKOPIE, co Cię dziś czeka.

📢 Wrocławianie wciąż tak nazywają te miejsca, chociaż ich nazwy dawno się zmieniły

Chociaż oficjalna nazwa tych wrocławskich ulic, placów i miejsc dawno uległa zmianie, to wśród rodowitych wrocławian wciąż funkcjonują klasyczne określenia. Co dodalibyście do naszej listy? Podzielcie się z nami w komentarzach lub na redakcja@gazeta.wroc.pl

Zobaczcie na jakie place i ulice, mimo zmiany nazwy, wciąż mówi się tak samo. Po galerii możesz poruszać się za pomocą strzałek albo gestów na smartfonie.

📢 Podwyżka we wrocławskiej izbie wytrzeźwień. Ile za tę „przyjemność”?

Nawet przed podwyżką, nocleg we Wrocławskim Ośrodku Pomocy Osobom Nietrzeźwym należał do najdroższych w mieście. Po decyzji radnych będzie jeszcze drożej.

📢 Opozycja chce odwołania przewodniczącego Rady Miejskiej Wrocławia

  • Nie zgadzamy się na to, by tandem Sutryk-Schetyna miał swoją marionetkę w radzie miasta – powiedział Tadeusz Grabarek, przewodniczący klubu Współczesny Wrocław otwierając konferencje prasową, na której opozycyjni radni ogłosili złożenie wniosku o odwołanie przewodniczącego Jarosława Charłampowicza.

📢 Epidemia na Dolnym Śląsku. Oto czarne powiaty. To z ich powodu mamy lockdown

Dolny Śląsk będzie jednym z pięciu regionów w Polsce, w których od najbliższego poniedziałku nie będzie żadnego luzowania obostrzeń – zdecydował rząd. Jednym z powodów jest wciąż bardzo duża liczba zakażeń. Ale to nie oznacza, że w całym regionie sytuacja jest fatalna. Są powiaty, w których trzecia fala epidemii dawno już osłabła, a nawet takie, które ominęła. Ale są i takie, gdzie współczynniki zakażeń wciąż są bardzo duże – to tego grona należy m.in. Wrocław i powiat wrocławski.

📢 UWAGA! Czego nie wolno robić przed szczepieniem przeciw koronawirusowi? Porady lekarzy przed szczepieniem na COVID! 23.04.2021

Zalecenia lekarzy przed szczepieniem na koronawirusa. Czego nie wolno robić przed szczepieniem przeciw COVID-19! Poradnik dla osób szczepiących się przeciw koronawirusowi przygotował zespół naukowców i lekarzy zrzeszonych w inicjatywie Nauka Przeciw Pandemii pod przewodnictwem prof. Andrzeja M. Fala. Odpowiada na wiele pytań, np. czy można pić alkohol i jeść posiłki przed szczepieniem na COVID-19? Prezentujemy w skrócie ich rady. Sprawdź w galerii, czego NIE WOLNO robić przed szczepieniami przeciw covid. 23.04.2021

📢 To byłyby wrocławskie perełki, gdyby o nich nie zapomniano

We Wrocławiu przez wieki przeplatały się różne wpływy polityczne i kulturowe, czeskie, pruskie i niemieckie, ale w największym stopniu wpłynęły na miasto czasy komunistyczne i wpływy ZSRR. Zachowanie niemieckiej spuścizny było źle widziane i często celowo niszczone. Oto miejsca w centrum Wrocławia, które mogły być piękne, gdyby o nich pamiętano i dbano. Zobaczcie.

📢 Nowe produkty wycofane ze sklepów m.in. z Biedronki, Lidla. Są niebezpieczne dla zdrowia. Aktualne ostrzeżenia GIS 23.04.2021

Najnowsze ostrzeżenia GIS z 23 kwietnia 2021 roku przed niebezpiecznymi dla zdrowia i życia produktami. Główny Inspektor Sanitarny poinformował o wycofaniu ich ze sklepów. Najnowsze ostrzeżenia GIS dotyczą jajek, posypki i suplementów diety. Zobacz też inne niebezpieczne produkty, które wycofywane są ze sprzedaży. Sprawdź także wyniki kontroli oraz nowe ostrzeżenia GIS w naszym raporcie. Kupiłeś te niebezpieczne dla zdrowia i życia produkty? Jeśli tak, pozbądź się ich oddając do sklepu lub wyrzucając do kosza (23.04.2021).

📢 Mroczne tajemnice znaków zodiaku: Myślisz, że dobrze znasz Byka i Koziorożca? Zobacz jakie tajemnice mają poszczególne znaki zodiaku

Znaki zodiaku, które skrywają mroczne tajemnice. Myślisz, że dobrze znasz osoby spod konkretnego znaku zodiaku? Sprawdź, co kryje się w głowie osoby spod znaku Barana, Bliźniąt, Koziorożca czy Skorpiona. Skłonność do nałogów, manipulowania innymi, obłuda, a może nieuczciwość? Każdy z nas skrywa jakieś tajemnice. Sprawdź, jak łączy się to ze znakami zodiaku i co na ten temat mówi horoskop.

📢 Ślub po 29 latach od pierwszego wejrzenia

Orłowiec koło Lądka-Zdroju, zima 1991. Na zimowisku spotykają się Justyna i Krzysztof. Ona ma 15 lat, on 17. Wybucha wielka miłość. Krzysztof miał napisać do Justyny list po powrocie do domu. Napisał, ale dopiero po 29 latach…

📢 Ogólnopolski Strajk Kobiet uhonorowany Nagrodą Wrocławia

Jedna z tegorocznych Nagród Wrocławia zostanie przyznana Ogólnopolskiemu Strajkowi Kobiet. Ten wybór podzielił wrocławskich radnych.

📢 Sztuczki supermarketów. Tak oszukują nas sklepy spożywcze. TOP 10 nieczystych zagrań. Nie daj się nabrać! 23.04.2021

Pozorne promocje, fatalnej jakości produkty, sztuczki i triki marketingowe – to tylko niektóre z nieczystych zagrań, jakie stosują wobec nas właściciele super i hipermarketów. Cel jest jeden: klient ma u nich wydać jak najwięcej pieniędzy. O czym warto wiedzieć, aby nie dać się nabrać? Sprawdźcie, będziecie zaskoczeni!

📢 Nowe leki wycofane z aptek. Główny Inspektorat Farmaceutyczny podaje listę wycofanych leków KWIECIEŃ 2021

Leki wycofane przez GIF. Sprawdź, czy masz te leki w swojej apteczce? W żadnym przypadku ich nie używaj, bo mogą być groźne dla zdrowia i życia. Dowodem jest decyzja Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, który nakazał wycofać je ze sprzedaży w aptekach. Sprawdź listę wycofanych leków z aptek w całej Polsce przez GIF. Zajrzyj do swojej apteczki i dobrze sprawdź, czy nie posiadasz tych medykamentów. Ich zażywanie może być niebezpieczne. Lista GIF, prezentuje powody, dla których leki zostały wycofane z obrotu w aptekach w całej Polsce. Nie spełniały norm nałożonych przez GIF, dlatego tych leków nie kupisz już w aptece.

📢 Oto zarobki policjantów. Zobacz, ile płacą w dolnośląskiej policji

Dolnośląska policja znów rekrutuje. A my sprawdzamy, jakie są zarobki w policji. Ile na rękę dostaje dzielnicowy, a ile kontroler ruchu? Sprawdźcie. Oto wynagrodzenia dolnośląskich policjantów.

📢 Nasi Czytelnicy pomogli policji złapać bandytę

Dzięki pomocy naszych Czytelników policji udało się namierzyć podejrzanego o napad z użyciem noża i atrapy broni palnej.

📢 Gogglebox. Przed telewizorem: Bohaterowie hitu TTV na co dzień: Dominik Abus, Sylwia Bomba, Agnieszka Kotońska. Jacy są poza kamerami?

“Gogglebox. Przed telewizorem” to hit telewizji TTV, który od kilku lat gromadzi przed ekranami tysiące widzów, a swoim bohaterom zapewnił popularność. Agnieszka Kotońska, Dominik Abus, Sylwia Bomba, czy Mateusz Borkowski to tylko niektórzy, którym dzięki udziale w “Gogglebox” udało się zyskać rozpoznawalność. Jacy są na co dzień? Podejrzeliśmy ich codzienność, którą dzielą się w swoich mediach społecznościowych. Zobaczcie, co robią bohaterowie programu “Gogglebox”, kiedy nie siedzą przed telewizorem!

📢 Te zakazy i obostrzenia w czasie pandemii najbardziej wkurzają Polaków

Dolny Śląsk jest w strefie, która w dalszym ciągu będzie objęta całkowitym lockdownem. Nie działają gabinety fryzjerskie i kosmetyczne, dzieci uczą się zdalnie, zamknięte są galerie handlowe. Sprawdziliśmy, które zakazy i obostrzenia w czasie pandemii najbardziej denerwują Polaków – oto wyniki badań IPSOS. Kliknij w pierwsze zdjęcie i kieruj się strzałkami, by przeglądać dalej.

📢 Jeden z dziesięciu znika z TVP? Tadeusz Sznuk pożegnał się: “to koniec”. OŚWIADCZENIE TVP

Jeden z dziesięciu to teleturniej, który w oczach wielu telewidzów ma miano kultowego. Jest on obecny na antenie TVP od 3 czerwca 1994. Niezmiennie, od blisko 30 lat program prowadzi Tadeusz Sznuk. W ostatnim odcinku, czyli Wielkim Finale 124. edycji programu prowadzący wypowiedział znamienne słowa. Czy to oznacza, że Jeden z dziesięciu zniknie?

📢 Masz to w apteczce? UWAGA! Te leki mogą być groźne! Wycofane leki z aptek w Polsce. Nowa lista 23.04.2021

UWAGA! Masz to w apteczce? Te leki mogą być groźne! Wycofane leki z aptek w Polsce. Poniżej prezentujemy listę wycofanych leków z aptek w całej Polsce przez GIF. Sprawdź, czy masz te leki w apteczce. Ich zażywanie może być niebezpieczne. Lista GIF, prezentuje powody, dla których leki zostały wycofane z obrotu w aptekach w całej Polsce. Nie spełniały norm nałożonych przez GIF, dlatego tych leków nie kupisz już w aptece. Sprawdź!

📢 GIS ostrzega. Popularne produkty wycofane ze sklepów NAJNOWSZA LISTA. GIS wycofuje kolejne produkty 23.04.2021

GIS ostrzega. Kolejne produkty zostały wycofane ze sprzedaży. Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o produktach, które mogą szkodzić zdrowiu. Sprawdziliśmy, które partie produktów zostały wycofane przez GIS oraz jaka była tego przyczyna. Sprawdź, czy je kupiłeś. W artykule znajdziesz listę produktów wycofanych przez GIS w 2021 roku. Koniecznie sprawdź, czy nie masz ich w domu. To nie tylko produkty spożywcze, ale także talerze, łyżki i suplementy diety.

📢 Polsat chce zburzyć wrocławski Solpol. Jest oficjalny wniosek

Polsat Nieruchomości chce zburzyć budynek Solpolu przy ul. Świdnickiej we Wrocławiu. Jak ustalił portal GazetaWroclawska.pl, w środę wniosek w sprawie pozwolenia na rozbiórkę trafił na biurko prezydenta Wrocławia. Wcześniej ani konserwator zabytków, ani minister kultury nie zgodzili się na wpisanie Solpolu do rejestru zabytków, o co od kilku lat walczyli miejscy aktywiści. Gdyby Solpol na tę listę trafił, jego rozbiórka byłaby niemożliwa.

📢 Zaskakujące skutki uboczne niepicia alkoholu. – Zobacz, co się dzieje, gdy nie pijesz – mówią eksperci

Co się dzieje z organizmem, kiedy zupełnie zrezygnuje się z alkoholu? Zmiany po odstawieniu napojów alkoholowych można zauważyć nawet gołym okiem. Dowiedz się, jakie mogą być skutki niepicia alkoholu w naszej galerii.

📢 Czternasta Emerytura 2021. Oto dokładnie wypłaty netto i brutto [wyliczenia]

Czternasta Emerytura ma być wypłacana w listopadzie w wysokości minimalnej emerytury, czyli 1250,88 zł brutto. Nie wszyscy otrzymają ją w takiej samej wysokości, ponieważ w ustawie przewidziano próg dochodowy w wysokości 2900 złotych brutto. Na pełną czternastą emeryturę w takiej wysokości będą mogli liczyć ci, których emerytura nie przekracza 2900 złotych brutto. Jeśli ktoś pobiera wyższą emeryturę, to jego “czternastka” będzie odpowiednio niższa.
Ile dokładnie trafi na konta emerytów? Zobacz szczegóły w powyższej galerii.

📢 Nad światem zawisło widmo podwójnie zmutowanego koronawirusa z Indii. Jak groźna jest ta mutacja? Czy Polska jest bezpieczna?

Świat znów wstrzymał oddech. W Indiach pojawił się nowy wariant koronawirusa, charakteryzujący się dwiema mutacjami L452R i E484Q. To mieszanka wariantów z Brazylii i RPA. Codziennie zaraża się nią nawet ćwierć miliona osób, umierają tysiące. Podwójnie zmutowany wariant dotarł już do Wielkiej Brytanii. Czy to oznacza kolejną batalię człowieka z wirusem? – Obecnie dostępne szczepionki wstrzymują rozpowszechnianie się każdego wariantu koronawirusa, dlatego najważniejsze są masowe szczepienia – przekonuje prof. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk, kierownik Zakładu Biologii Molekularnej Wirusów Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. – Świata jednak nie da się pociąć na kawałki, dlatego kraje, które mają nadmiar szczepionek i zabezpieczyły swoje populacje, powinny podzielić się preparatami z biedniejszymi. Jeśli nie zaszczepimy krajów afrykańskich, azjatyckich, pojawią się kolejne szczepy, które mogą do nas przywędrować. I będziemy nadal ścigać się z wirusem.

📢 Lekarze z Wrocławia: Poważne powikłania u dzieci. To groźniejsze niż Covid-19. Coraz więcej chorych!

  • Nigdy wcześniej nie widzieliśmy w krótkim czasie tylu dzieci, u których występują tak silne i tak gwałtowne zaburzenia krążenia, zagrażające życiu dzieci – mówią wrocławscy lekarze. Chodzi o PIMS, czyli wieloukładowy zespół zapalny. Występuje on u dzieci, które przechorowały (nawet bezobjawowo) COVID-19. I to PIMS może okazać się dużo groźniejszy niż koronawirus.

📢 Setki nowych mieszkań na wynajem we Wrocławiu. Rusza wielka inwestycja

To jedno z największych przedsięwzięć wrocławskiego TBS-u w ostatnich latach. Sprawdź, kto i o jakie mieszkania będzie mógł się starać.

📢 Darmowe porady prawne we Wrocławiu. Sprawdź punkty, w których bezpłatnie poradzisz się prawnika [LISTA MIEJSC, ADRESY]

Przedstawiamy listę adresów punktów bezpłatnych porad prawnych we Wrocławiu. Część z nich prowadzona jest na podstawie przepisów ustawy o bezpłatnej pomocy prawnej, inne – dla osób, których nie obejmuje pomoc wynikająca z ustawy – stworzył wrocławski magistrat. Są też punkty ogólnodostępne, m.in. przy Uniwersytecie Wrocławskim czy Okręgowej Izbie Radców Prawnych. Przed wizytą radzimy skontaktować się z danym punktem telefonicznie albo mailowo i umówić się na dogodny termin. Zobaczcie.

📢 10 miejsc, gdzie nie musisz nosić maseczki – tu nie dostaniesz mandatu [ZOBACZ]

W maseczce jest bezpieczniej niż bez niej, dlatego warto nosić ją wszędzie. Ale gdy mamy jej już dość, możemy znaleźć takie miejsca, w których nie są one obowiązkowe. Oczywiście bez maseczki możemy poruszać się po własnym domu, czy w czasie podróży prywatnym samochodem. Czy tylko te miejsca są na liście rządowego rozporządzenia, które określa gdzie za brak maseczki nie zostaniemy ukarani mandatem? Nie! Takich miejsc jest w sumie 10. Zobacz na kolejnych slajdach, gdzie – zgodnie z obecnymi przepisami – nie musisz mieć maseczki ani w inny sposób zasłaniać twarzy.

📢 Mamy już dość noszenia maseczek: 22.04.2021. Zakładamy je z przymusu czy z obawy o zdrowie. Jak długo będziemy je nosić?

Mamy już serdecznie dość maseczek i z niecierpliwością czekamy na dzień, w którym zniesiony zostanie nakaz ich noszenia. Ale przynajemniej większość w nas jest przekonana, że ich noszenie podczas pandemii jest niezbędne, bo to minimalny koszt ochrony siebie i bliskich przed COVID-19.

📢 Tak wyglądają płuca chorego na Covid-19. Dramatyczny widok!

Holenderskie Centrum Medyczne Zuyderland opublikowało zdjęcie rentgenowskie płuc pacjenta z Covid-19. Ku przestrodze. Zobaczcie na zdjęciach jak dramatyczny jest ich stan po przejściu koronawirusa!

📢 Tak budowano wrocławskie galerie i pasaże handlowe [ZDJĘCIA]

Buty, spodnie, telewizor – kiedyś te produkty mogliśmy kupić w osiedlowych sklepach. Ale czasy się zmieniły. We Wrocławiu, tak jak w innych dużych miastach, zastąpiły je galerie handlowe, w których można kupić niemal wszystko. Pamiętacie, jak je budowano? Zobaczcie, jak powstawały: Galeria Dominikańska, Magnolia Park, Renoma, Pasaż Grunwaldzki i Wroclavia.

📢 Rozkopią podwórze w centrum Wrocławia. Rusza gruntowny remont

Prace rozpoczną się po długiej majówce i potrwają do września. Zobaczcie, co się zmieni na jednym z największych podwórzy na Starym Mieście.

📢 Wypadek mercedesa wiozącego skuter wodny na wrocławskich Krzykach [ZDJĘCIA, FILM]

W środę (21 kwietnia) po godzinie 19 przy skrzyżowaniu al. Akacjowej z Jaworową mercedes z przyczepą zderzył się z samochodem osobowym marki Kia.

📢 Wrocław zielonym miastem? Sprawdziliśmy, jak jest naprawdę

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego i obrazów satelitarnych wynika, że daleko nam nie tylko do najbardziej pokrytych zielenią miast, ale nawet do średniej krajowej. Zobaczcie.

📢 Dyskoteka we wrocławskim Pasażu Niepolda. Policjanci nikogo nie wpuszczają, a w środku tłum! [FILM]

Noc z piątku na sobotę (16/17 kwietnia), Pasaż Niepolda w centrum Wrocławia. Przed wejściem do klubu stoją policjanci, a wewnątrz zabawa trwa w najlepsze. Mnóstwo ludzi, głośna muzyka. Jak tam weszli, skoro funkcjonariusze nikogo nie wpuszczają? “Od tyłu” – odpowiada nam Zbigniew Nowak, dziennikarz, youtuber, przed laty poseł na Sejm RP i pokazuje nagranie. Obejrzyjcie poniżej.

📢 Rząd luzuje obostrzenia, ale nie na Dolnym Śląsku. Co się zmieni od poniedziałku?

Nie będzie luzowania obostrzeń na Dolnym Śląsku – ogłosił w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Taka decyzja zapadła po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Na Dolnym Śląsku i w czterech innych regionach co najmniej do 2 maja będą obowiązywały takie same obostrzenia, jak dotychczas. Jak zapowiedział Niedzielski, w przyszłym tygodniu poznamy plan łagodzenia obostrzeń w poszczególnych branżach na cały maj. Mają one być wprowadzane sukcesywnie w tych regionach, w których sytuacja epidemiczna jest obecnie najlepsza.

📢 Piękna siedziba Śląska na Stadionie Wrocław [DUŻO ZDJĘĆ]

WKS Śląsk na Stadionie Wrocław. Jeszcze niedawno traktowaliśmy to w kategoriach niezbyt sprecyzowanej przyszłości. Od kwietnia 2021 to fakt. Co prawda piłkarze nadal będą trenować przy Oporowskiej, ale cała administracja funkcjonuje już w obiekcie wybudowanym na Euro 2012. Do biur na trzecim piętrze od strony trybuny C, przeprowadziła się klubowa administracja, w tym m.in zarząd, pion sportowy, skauting, księgowość i kadry, dział administracji i bezpieczeństwa, marketing i promocja, biuro prasowe, ticketing, SLO oraz dyrekcja akademii piłkarskiej.
Do nowego domu Śląska zajrzał nasz fotoreporter. Zobaczcie z bliska, jak to wszystko wygląda. Robi wrażenie!

WAŻNE! Kliknij w pierwsze zdjęcie, a do kolejnych przejdziesz za pomocą gestów lub strzałek!

📢 Prognoza pogody na lato 2021. Mamy dobre wiadomości! [PROGNOZA NA CZERWIEC, LIPIEC I SIERPIEŃ 2021]

Jest pierwsza oficjalna prognoza pogody na lato 2021. IMGW zapowiada, co nas czeka w czerwcu, lipcu i sierpniu. Czy po chłodnej wiośnie czeka nas równie kiepskie lato? Nic z tych rzeczy! Mamy świetne wiadomości! Sprawdź prognozę dla kolejnych miesięcy, posługując się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.

📢 Wypadek przy zoo. Pojazd do zamiatania ulic wywrócił się na bok

Wypadek na ulicy Zygmunta Wróblewskiego, w pobliżu ogrodu zoologicznego. Przed 9 mały pojazd – samobieżna maszyna do zamiatania ulic i chodników – wywróciła się na bok.

📢 Instagramowe wrocławskie miejscówki – musisz mieć stąd zdjęcie będąc we Wrocławiu

Wrocław to miasto międzykulturowe, chętnie odwiedzane przez turystów i uwieczniane na zdjęciach. Zobaczcie w galerii, gdzie są najlepsze miejscówki by zrobić pamiątkowe zdjęcia.

📢 Zadbaj o płuca w czasie pandemii. Lista najbardziej polecanych pulmonologów we Wrocławiu

Gdy występują poważne trudności z oddychaniem, świszczący oddech, przewlekły kaszel, duszności, a nawet krwioplucie – to znak, że musi zając się nami pulmonolog, czyli specjalista od chorób dróg oddechowych. Takie nasilone objawy mogą występować u nas zwłaszcza teraz, w dobie pandemii koronawirusa. Warto zadbać o nasz stan płuc po przebytym Covid-19. O skierowanie do pulmonologa możemy poprosić lekarza pierwszego kontaktu albo od razu umówić się na wizytę prywatną.

Zobacz w naszej galerii, jacy pulmonologowie we Wrocławiu są najbardziej polecani. Po zdjęciach możesz poruszać się za pomocą strzałek albo gestów na smartfonie.

Ranking został wykonany w oparciu o oceny na stronie znanylekarz.pl

📢 Weekendowy wypad na Dolnym Śląsku. Oto najbardziej polecane miejsca w przewodniku

Zajrzeliśmy do jednego z najnowszych przewodników po Polsce “Gdzie w Polsce na weekend? 100 niezwykłych miejsc, których nie możesz przegapić!” i sprawdziliśmy, jakie atrakcje poleca na Dolnym Śląsku. Na liście TOP 100 najlepszych miejsc w Polsce znalazł się m.in. zamek Książ. Co jeszcze? Zobaczcie.

📢 Wrocławskie dziwolągi. Zaskakują, zawstydzają, straszą, śmieszą [ZDJĘCIA]

Nietrafione projekty, dziwaczne pomniki oraz inne cuda i koszmarki, które budzą emocje wrocławian, dziwią turystów i są przedmiotem kpin internautów. W naszym mieście ich nie brakuje. Oto największe, naszym zdaniem, dziwolągi Wrocławia.

📢 Pożar w Bielanach Wrocławskich. Z ogniem walczyło 17 zastępów straży pożarnej [FILM, ZDJĘCIA]

Ogień pojawił się w jednym z magazynów w Bielanach Wrocławskich przy ulicy Logistycznej 1 w sobotę przed godz. 15.

📢 Nauczyciel płakał, jak sprawdzał! Najnowsze śmieszne perełki ze sprawdzianów i klasówek. To lepsze niż memy! 17.04.2021

Czy kreatywność ludzka zna granice? Często okazuje się, że nie. Szczególnie, jeżeli do czynienia mamy z uczniami szkół podstawowych lub średnich. To co potrafią napisać na sprawdzianie często wprawia w osłupienie, ale równie często powoduje uśmiech. Jakie najciekawsze “kwiatki” znajdziemy w internecie? Niektóre są śmieszniejsze niż memy!

📢 Taką pomoc od państwa dostały wrocławskie restauracje. “Już zapomniałem o tych pieniądzach”

Jaką pomoc od państwa otrzymały wrocławskie bary, puby i restauracje? Informacje na ten temat opublikował Polski Fundusz Rozwoju. To właśnie gastronomia jest jedną z najbardziej dotkniętych przez pandemię branż. Najmniejszą dotację bo 2 160 złotych dostał pub na Nożowniczej a najwięcej – 3,5 mln zł – dwie firmy prowadzące różne sieci restauracji. To największe państwowe dotacje we Wrocławiu. – Dostałem kilkaset tysięcy i już zapomniałem o tych pieniądzach – mówi jeden z wrocławskich restauratorów. – Trzeba pamiętać, że państwo dofinansowuje 70 procent strat firmy. Kolejne 30 procent muszę wyłożyć z własnej kieszeni. A po roku pandemii wszystkie oszczędności się już kończą. Im więcej ktoś dostał, tym więcej musi dołożyć.
Ile dostały wrocławskie firmy gastronomiczne? Czy znajdzie na tym wykazie znajdziesz swoją ulubioną restaurację?
Zobacz na kolejnych slajdach.

📢 World Press Photo 2021. Wybrano najlepsze zdjęcia roku. Wśród laureatów Polacy! Zobacz galerię zdjęć! [LISTA LAUREATÓW]

Pandemia koronawirusa zdominowała tegoroczny, najbardziej prestiżowy konkurs fotograficzny World Press Photo. Wybrano najlepsze zdjęcia w ośmiu kategoriach i nagrodzono 45 fotoreporterów z 28 krajów świata. Wśród laureatów fotoreporter z Polski, Tomasz Markowski, który zdobył trzecie miejsce w kategorii sport za zdjęcie kraksy w czasie finiszu Tour De Pologne.
Zwycięzca zdjęcia roku wg Fundacji World Press Photo zdobył również nagrodę w wysokości 5 000 euro.
Galeria zdjęć oraz pełna lista laureatów!

📢 Najbardziej dziurawe główne ulice we Wrocławiu. Tu przetestujesz zawieszenie!

Coś stuka i puka w twoim aucie? Na tych drogach szybko zdiagnozujesz co jest nie tak z zawieszeniem! Poniemiecka kostka łatana asfaltem, torowiska po których już od dekad nie jechał tramwaj, a zostały ułożone przed wojną. Generalnie, wspomnienie po dawnym Breslau. To wszystko obraz najgorszych ulic w centrum miasta. Czy w XXI wieku uda się samorządowcom uporządkować wyboiste ulice z brukiem sprzed kilkudziesięciu lat i śladami pseudonapraw?

📢 Most Rędziński we Wrocławiu ma dziesięć lat. Zobaczcie unikatowe zdjęcia z budowy

Wrocławski most Rędziński to jeden z największych betonowych mostów świata i najwyższy most w Polsce. Każdego dnia przejeżdża nim ok. 25 tysięcy samochodów. Kierowcy mają do dyspozycji po trzy pasy ruchu. Rędziński należy do drogowych mostów wantowych, podobnie jak most Milenijny. Most wantowy to inaczej most podwieszany – obciążenia z pomostów (przęseł) przenoszone są na pylon (charakterystyczny filar po środku mostu) poprzez ukośnie biegnące stalowe liny. Budowa mostu Rędzińskiego trwała 3 lata, zakończyła się w 2011 r. Kosztowała 576 mln zł, przebijając o ponad 400 mln koszt mostu Milenijnego.
Zobaczcie, jak powstawał most Rędziński.

📢 Tych miejsc we Wrocławiu już nie ma [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Pałace, świątynie, fabryki, hotele, wieżowiec, baseny a nawet most. Zobacz, co na zawsze zniknęło z mapy naszego miasta.

📢 Spowiedź święta – tekst – formuła spowiedzi. Co się mówi podczas spowiedzi [JAK SIĘ SPOWIADAĆ]

Spowiedź święta – tutaj znajdziesz tekst, który mówi się w konfesjonale podczas spowiedzi. Zobacz jak się spowiadać – tak powinna wyglądać poprawna spowiedź, jak należy się do niej przygotować i co zrobić, by spowiedź była ważna.

📢 Zobacz nagie zdjęcia sportsmenek! Piękne kobiety rozebrały się… charytatywnie (ZDJĘCIA, KALENDARZ)

Sportsmenki nago. Nagie zdjęcia sportsmenek możemy podziwiać w ramach szczytnej akcji. Charytatywny kalendarz sportowy przygotowała Dominika Cuda. Autorka zajmuje się fotografią sportową. Udało jej się namówić piękne sportsmenki, aby przedstawiły swoje wysportowane sylwetki przed obiektywem aparatu, prezentując dyscyplinę sportową, z którą są związane. Projekt ma wspomóc młodych sportowców.

ZOBACZ KONIECZNIE

WideoSource link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles