urządzenie kosmetyczne

Rośnie polski rynek chirurgii plastycznej, głównie prywatny


Rozwój chirurgii plastycznej pozwala podnieść standard życia, a w niektórych przypadkach nawet je ratować. Rośnie liczba pacjentów potrzebujących takich świadczeń ze wskazań medycznych. Nasi specjaliści w tej dziedzinie mają znaczące osiągnięcia, jednak dostęp polskich pacjentów do tego potencjału jest ograniczony.

Statystyki Międzynarodowego Towarzystwa Estetycznej Chirurgii Plastycznej ISAPS wskazują na dynamiczny wzrost popularności zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej na całym świecie. Również w Polsce.

W 2013 roku przeprowadzono na świecie ponad 23 miliony zabiegów chirurgicznych i niechirurgicznych zabiegów kosmetycznych. Szacuje się, że dynamika wzrostu tego rynku osiąga 20% rocznie.

Chirurgia plastyczna dzieli się na chirurgię rekonstrukcyjną i estetyczną. W pierwszym przypadku chodzi o naprawianie wad wrodzonych, ubytków pourazowych, czy zmian ponowotworowych; w drugim – o poprawienie urody .

Najwięcej zabiegów przeprowadza się w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Meksyku, Niemiec i Hiszpanii. Najczęściej wykonywane zabiegi chirurgiczne w tej dziedzinie to: powiększenie biustu, liposukcja, plastyka powiek i korekcje nosa. Przeważnie poddają się im kobiety (ponad 80% ogólnej liczby pacjentów).

W przypadku mężczyzn jest to głównie: korekcja nosa, redukcja piersi przy ginekomastii, plastyka powłok brzusznych.

Polacy inwestują w wygląd, bo w końcu ich stać

Jak mówi nam dr Marek Szczyt, znany warszawski specjalista chirurgii plastycznej Polacy coraz chętniej korzystają z zabiegów i operacji plastycznych, które przestały już być „towarem luksusowym”.

– Powody jakie wpływają na wzrost zainteresowania w Polsce chirurgią plastyczną są takie same jak w innych krajach. Chęć zatrzymania czasu, rosnąca potrzeba dostosowania się do aprobowanych kanonów piękna, ale też możliwości zdrowotne jakie daje chirurgia plastyczna – mówi Szczyt.

Polki coraz częściej podejmują decyzję o operacji plastycznej, aby być bardziej konkurencyjne na rynku pracy. Jak przyznaje nasz rozmówca ostatnie trzy lata przyniosły zdecydowany wzrost liczby pacjentów w jego klinice. Największym powodzeniem cieszą się operacje związane z powiększaniem piersi, plastyką nosa i liftingi twarzy.

Doktor zwraca uwagę, że zwiększa się też liczba pacjentów, u których przeprowadzenie pewnych zabiegów wskazane jest ze względów medycznych.

– Tacy chorzy powinni korzystać ze świadczeń refundowanych, jednak często nie chcą oni czekać w długich kolejkach w lecznicach, gdzie takie są realizowane w ramach kontraktów z NFZ. W naszej rzeczywistości samo skierowanie na zabieg to dopiero połowa sukcesu – zaznacza dr Szczyt.

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles