urządzenie kosmetyczne

Trwa prawdziwy wyścig po wolny termin do fryzjera i kosmetyczki. Tak zareagowały klientki w Żarach


Wczoraj rząd podjął decyzję o odmrożeniu branży beauty i już od najbliższego poniedziałku, 26 kwietnia, zostaną otwarte salony kosmetyczne i fryzjerskie.

Niestety tylko w 11 województwach nastąpi otwarcie salonów:

 • mazowieckie
 • małopolskie
 • podkarpackie
 • warmińsko-mazurskie
 • podlaskie
 • świętokrzyskie
 • kujawsko-pomorskie
 • zachodnio-pomorskie
 • pomorskie
 • lubuskie
 • lubelskie

Salony zostały zamknięte tuż przed Wielkanocą, dlatego fryzjerzy i kosmetyczki przed świętami byli okupowani i często pracowali do późnych godzin wieczornych. Nie wszyscy zdążyli więc udać się na upiększający zabieg czy obciąć włosy.

W tym roku odmrożenie branży beauty nastąpiło 3 tygodnie wcześniej niż w ubiegłym, kiedy to rząd dopiero 18 maja zdecydował się znieść obostrzenia.

Jak w Żarach na tę wiadomość zareagowały fryzjerki i kosmetyczki?

-To naprawdę wspaniała wiadomość-mówi Bożena Frontczak właścicielka salonu Kosmed w Żarach.- Ostatnie tygodnie były naprawdę trudne. Praktycznie od 27 marca zostałam bez żadnego dochodu , a rachunki płacić trzeba.

Bożena Frontczak
Bożena Frontczak Archiwum prywatne

Podobnego zdania są właściciele salonów fryzjerskich zamkniętych od 4 tygodni na głucho.

-Chciałby się powiedzieć: wreszcie! Od miesiąca salon stoi zamknięty, co oznacza, że nie mam żadnego dochodu. To bardzo trudny czas dla mnie i moich pracowników. Bardzo się cieszę że w końcu wracamy do normalności- stwierdza Agnieszka Niedźwiedzka z salonu Donna Moderna w Żarach.

Agnieszka Niedźwiecka
Agnieszka Niedźwiecka Archiwum prywatne

Wszystkie telefony zajęte
Radość z ponownego otwarcia salonów wyraziły przede wszystkim klientki i klienci, którzy nie mogli się doczekać, żeby z powrotem umówić się na wizytę.
-Po ogłoszeniu decyzji na wczorajszej konferencji dosłownie urywały się telefony. Miałam zatrzęsienie chętnych chcących umówić się na wizytę. Można powiedzieć, że panie były lekko zdesperowane. W godzinę miałam zapełniony kalendarz na 3 tygodnie naprzód- mówi Bożena Frontczak.

Czy do fryzjera kolejka chętnych była podobna? Czy klienci i klientki zarośli już tak mocno, że z radością przyjęli informację o powrocie do pracy ich ulubionych fryzjerek?
– Wczoraj i dzisiaj telefon dzwoni nieprzerwanie- twierdzi uśmiechnięta Agnieszka Niedźwiedzka.-Mam umówionych stałych klientów na najbliższe tygodnie, do tego doszli ci, którzy zadzwonili jak tylko dowiedzieli się o odmrożeniu branży i szukali terminu gdziekolwiek.
Powrót do normalności
Jak pewnie wielu, przyjęłam z ulgą decyzję rządu, Zadzwoniłam do mojej fryzjerki i kosmetyczki. Telefon był zajęty, ale tego się chyba spodziewałam. Zanim wszystko znów wróci do normalności musi trochę potrwać. Na szczęście umówiłam się bez problemu, czego i wam życzę.

WideoSource link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles