urządzenie kosmetyczne

Młody wilk uratowany przez leśników


W Polsce na terenach leśnych spotyka się coraz więcej wnyków. Tym razem na śmiercionośną pułapkę złapał się młody wilk.


Na terenie Nadleśnictwa Miłomłyn, niedaleko Ostródy po zgłoszeniu przez  zaniepokojono mieszkańca lokalni Lesnicy  i lekarz weterynarii przeprowadzili akcję wyratowania młodego wilka wnyków. Zwykły stalowa linka unieruchomiła młodego wilka. Na miejscu uwięzienia widoczne były liczne ślady wskazujące, że zwierzę próbowało się oswobodzić, walczyło o przetrwanie. Przed przystąpieniem do uwalniania, wilk został uśpiony przez lekarza weterynarii.

Lekarz po oswobodzeniu młodego basiora zadecydował, że jego stan zdrowia wymaga dalszej obserwacji. Leśnicy podjęli decyzje o przewiezieniu rannego zwierzęcia do prowadzonego przez Lasy Państwowe Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt „Napromek” w Nadleśnictwie Olsztynek. W ośrodku tym wilk będzie dochodził do siebie i zostanie wypuszczony spowrotem na wolność w tym samym terenie.

Temat wilka elektryzuje ostatnio całą Polskę a w naszym regionie szczególnie mieszkańców Swarzędza. Już niebawem podejmiemy ten temat podając informacje, jak jest z wilkiem w Puszczy Noteckiej.

 

foto: zrzut ekranowy www.14dd5266c70789bdc806364df4586335-gdprlock/channel/UCSkyDUM5x1CeyYr8qRgQC1w

 Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles