urządzenie kosmetyczne

“Gogglebox”: czemu Big Boy nie chce się poddać operacji usuwania skóry? Ma inny sposób, by zakryć jej nadmiar


Big Boy z “Gogglebox” zdecydował się na sporą zmianę w swoim życiu trzy lata temu. Przez ten czas schudł aż 171 kilogramów! Bohater “Gogglebox” bardzo chętnie opowiada o tej przemianie, a także różnych stronach poddania się operacji. Jedną z nich jest nadmiar skóry, który pozostaje mimo zmniejszenia masy ciała. Wiele osób po operacji bariatrycznej decyduje się na operację plastyczną i usunięcie nadmiaru skóry. Mateusz Borkowski jednak wcale nie ma na to ochoty, wyjaśnił dlaczego. 

Big Boy nie chce pozbywać się nadmiaru skóry, znalazł inny sposób

Mateusz Borkowski zasiadł na kanapie “Dzień dobry TVN” w towarzystwie chirurga plastycznego Janusza Greese Łyko. Doktor zaznaczył, że wiele osób po operacji bariatrycznej decyduje się na wizytę u niego. Ale czy jest możliwe całkowite usunięcie nadmiaru skóry:

Tak i bardzo często pacjenci korzystają z tej możliwości. Po dużym schudnięciu nadmiar skóry może przeszkadzać i w tym przypadku plastyka powłok brzusznych jest jak najbardziej wskazana. 

Doktor zaznaczył jednak, że taka operacja zależy tylko od pacjenta, od tego jak się czuje w swoim ciele i czy nadmiar skóry nie przeszkadza mu w codziennym życiu. 

Może się zdarzyć, że pod fałdem skóry tworzą się odparzenia. Czasem osoby po operacji mają problem z założeniem niektórych ubrań, bo skóra się po prostu nie mieści i wtedy decydują się na operację – wyjaśniał lekarz

Dlaczego więc Mateusz Borkowski nie chce poddać się takiej operacji? Ewa Drzyzga zapytała bohatera “Gogglebox” czy może czegoś się obawia, a może chce mieć “pamiątkę” po swojej zmianie, która będzie przypominać mu o sukcesie, jakiego dokonał? Powód Big Boya jest jednak zdecydowanie bardziej prozaiczny.

Jestem leniem. Nie chce mi się przechodzić przez to jeszcze raz. Nie chcę kolejnej narkozy, rehabilitacji. Trzeba siebie akceptować i nie przejmować się tym, co mówią lub piszą inni – mówił w programie. 

Z kolei zapytany o to, czy ma kłopot ze swoją skórą i jak na przykład czuje się, rozbierając się na plaży, Big Boy przyznał, że nie odczuwa żadnego stresu, bo nie przejmuje się opinią innych. Mateusz ma jednak pomysł, jak odwrócić uwagę od swojej skóry, co wyszło przy okazji rozmowy o jego tatuażach, które mimo takiej zmiany masy ciała nie uległy żadnemu zniekształceniu. Czy Big Boy chciałby więc pokryć klatkę piersiową, brzuch tatuażami?

Są takie miejsca, że nie, ale jestem w trakcie tak, że się pomaluje i tego nadmiaru skóry nie będzie widać. Tak się stopi ładnie wszystko. Jest to proces bolesny, też wiąże się z rehabilitacją – mówił podczas programu. 

Jak myślicie, czy to dobry pomysł?

Zobacz także: “Gogglebox”: Big Boy wytatuował sobie imię nowej dziewczyny?!  To trzeba zobaczyć

Big Boy schudł 171 kg. 

Instagram

 

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles