urządzenie kosmetyczne

Matury 2021. Michał Szpak wspomina egzamin. Komisja kazała mu zmyć makijaż


Trwają matury 2021. Do tegorocznego egzaminu dojrzałości przystępuje ok. 300 tys. Polaków, którzy we wtorek sprawdzali swoją wiedzę z języka polskiego, w środę zdają matematykę, a w czwartek rozwiążą zadania z języka angielskiego. Wśród tegorocznych maturzystów nie brakuje oczywiście młodych gwiazd show-biznesu.

Niektórzy mają już maturę za sobą, a w tym gronie znajduje się np. Michał Szpak, który w tygodniu maturalnym podzielił się z uczniami swoimi wspomnieniami dotyczącymi matur. Piosenkarz i były trener programu “The Voice of Poland” podzielił się z internautami wspomnieniami dotyczącymi egzaminów ustnych z języka polskiego i angielskiego.

Michał Szpak wspomina swoje matury. Komisja kazała mu zmyć makijaż

Michał Szpak nagrał krótkie wideo, które udostępnił w relacji na Instagramie. Opisał w nim, że jako maturzysta przystąpił do egzaminu w pełnym makijażu.

Resztę artykułu znajdziesz pod materiałem wideo:

To nie spodobało się nauczycielkom zasiadającym w komisji egzaminacyjnej. Udało mu się jednak wybronić swój wizerunek, ponieważ wykorzystał go w prezentacji tematu.

“Zostałem poproszony o podejście do biurka i pani, która była przewodniczącą tego – nazwijmy to – jury, powiedziała: »Ale Michał, przecież ja ci powiedziałem, że nie dopuszczę cię do matury, jeśli będziesz miał pomalowane paznokcie«. A ja powiedziałem: »Proszę pani, to jest element, który będę wykorzystywał«. I tak motyw władcy w literaturze i sztuce został dość kontrowersyjnie przedstawiony, co nie zmienia faktu, że matura została zdana, oczywiście” – pochwalił się Michał Szpak.

Piosenkarz musiał zmierzyć się z oceną swojego wyglądu także na egzaminie z języka angielskiego. Michał Szpak przyznał, że na prośbę nauczycielki zmył cień do powiek, by móc przystąpić do matury ustnej z przedmiotu.

Język angielski był bardziej hardcore’owy. Moja nauczycielka od angielskiego to była prawdziwa, okrutna, śniąca mi się do dzisiaj kosa, powiedziała: »Nie ma takiej opcji, Michał, żebyś zdał maturę, jeśli będziesz miał te niebieskie kreski na powiekach. Musisz je zmyć!«. Zmyłem je, ale troszeczkę po swojemu, wciąż były, ale nie tak wielkie, jak poprzednie” – wspomina ze śmiechem.

Michał Szpak życzył tegorocznym maturzystom powodzenia w egzaminach. Podkreślił też, by “nie lękali się, bo matura to przygoda”, po której “i tak każdy z was będzie robił coś innego później”.

Foto: Andres Putting / EBU


Michał Szpak

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z życiem gwiazd, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles