urządzenie kosmetyczne

Frezarka do pedicure – do czego służy i jak wybrać tę właściwą?


Frezarka do pedicure jest jednym z absolutnie podstawowych elementów wyposażenia każdego salonu kosmetycznego, a jednocześnie sprzętem bardzo często w nim użytkowanym. Do czego ona tak właściwie służy? W jaki sposób – będąc właścicielem tego typu salonu – wybrać taką, która sprawdzi się w swoim zastosowaniu i okaże się rzeczywiście przydatna? Na tych kwestiach zamierzamy skupić się w dzisiejszym wpisie.

 

Do czego służy frezarka do pedicure?

Frezarka do pedicure jest urządzeniem bardzo wszechstronnym i szeroko stosowanym w gabinetach kosmetycznych. Można ją wykorzystać zarówno właśnie do pedicure, jak i manicure i choć większość z nich przeznaczona jest właśnie do wyposażania gabinetów kosmetycznych, wiele stworzone jest również z myślą o użytku codziennym i domowym. Jakie są jej podstawowe założenia? Przede wszystkim formowanie paznokcia. Za jej pośrednictwem można go skrócić i nadać mu pożądany przez siebie kształt. Ponadto odpowiednio dobrana frezarka jest w stanie pomóc w przygotowaniu płytki paznokcia do nałożenia wszelkiego rodzaju lakierów i ozdób. Co bardzo ważne z podologicznego punktu widzenia, sprzęt tego typu jest też w stanie radzić sobie ze zrogowaciałym naskórkiem.

Frezarki bardzo dobrze radzą sobie z usuwaniem skórek, odcisków i nagniotek. Swoje zastosowanie mają też w polerowaniu akrylu, usuwaniu resztek starego pedicure i żelu. Dzięki nim można doskonale i precyzyjnie opiłować paznokcie żelowe i akrylowe, ale też ściągnąć manicure czy pedicure hybrydowy. Można więc śmiało powiedzieć, że są one urządzeniami bardzo wszechstronnymi i absolutnie podstawowymi w funkcjonowaniu salonu piękności. Należy jednak pamiętać, że – mimo niewielkiego rozmiaru – ich stosowanie może okazać się sporym wyzwaniem, wymagającym odpowiedniego podejścia i precyzji, ale też wprawy. Dlatego też podejmowanie się działania z nimi w ręku w domu musi być uważne i przemyślane.

Frezarki działają w oparciu o wymienne frezy, które to potrafią całkowicie zmieniać ich zastosowanie, a które trzeba zwykle kupić osobno (czasem jednak producent frezarki dołącza kilka z nich do zestawu).

Jak wybrać frezarkę, która spełni najwyższe wymagania i oczekiwania?

Oczywiście jedna frezarka nie jest równa drugiej i różni się od niej nie tylko paletą dostępnych funkcjonalności, ale i sprawami czysto technicznymi. Czym zatem kierować się przy wyborze takiej dla siebie? Poniżej wypisujemy te najważniejsze elementy.

  • Wygoda i komfort użytkowania – szeroko pojęta wygoda użycia to podstawa. Frezarka musi być wygodna i mieć kształt dostosowany do konkretnej ręki. Ważne jest też, by była odpowiednio lekka – wtedy też będzie można mieć pewność, że każde działanie będzie się w stanie wykonywać swobodnie, szybko i bezproblemowo. Warto zadbać też o jak najcieńszy i najlżejszy kabel, który często przeszkadza w zabiegach.
  • Cena – jest to aspekt, który powinien być adekwatny do jakości sprzętu. Frezarki można kupić już za 30 złotych – warto jednak postawić na sprzęt profesjonalny i taki, który posłuży latami. Ten może już kosztować nawet kilka tysięcy złotych.
  • Obecność pochłaniacza pyłu – w czasie zabiegów wykonywanych przy użyciu frezarki bardzo często wydzielają się wszelkiego rodzaju substancje nie do końca przyjazne zdrowiu. Przyczyniają się do tego przede wszystkim resztki lakierów, ozdób i innych rzeczy. Pochłaniacz pyłu zaimplementowany we frezarce jest w stanie szybko sobie z nimi radzić, usuwając zanieczyszczenia, których nie powinno się wdychać. Zwłaszcza tak często, jak musi to robić kosmetyczka.
  • Moc, ilość obrotów oraz inne parametry techniczne które w znaczący sposób zwiększają efektywność działań podejmowanych przy użyciu frezarki.
  • Głośność – choć nie jest ona kwestią priorytetową, znacząco wpływa na komfort użytkowania, ale i zadowolenie klientów z przeprowadzanej na nich usługi.
  • Ilość frezów – najlepiej byłoby, gdyby frezarka była już na start wyposażona we wszystkie frezy pozwalające jej na efektywne działanie. Od sprzętu tego typu niebezpodstawnie oczekuje się gotowości do działania bezpośrednio po jego zakupie. Naturalnie, dodatkowe frezy i tak trzeba będzie dokupić. Ważne jest jednak to, by nie być do tego zmuszanym od razu po zakupie sprzętu.

Decydując się na frezarkę warto postawić na solidny i godny zaufania sklep, który sprzeda nie tylko produkt najwyższej jakości, ale i taki objęty stosowną gwarancją. Ma ona olbrzymie znaczenie zwłaszcza w kontekście tego, że z frezarki korzysta się bardzo często i eksploatuje się ją do granic jej możliwości. Tego typu zaufanym sklepem jest chociażby Elarto.

Podsumowanie

Umiejętnie wybrana frezarka do pedicure jest w stanie w znaczącym stopniu wpłynąć na komfort pracy czy to podologa, czy też po prostu osoby pracującej w salonie kosmetycznym. Pod względem tego typu sprzętu zdecydowanie nie warto chodzić na kompromisy, zamiast tego wybierając sprzęt o odpowiedniej mocy, uniwersalny i cichy. Taki, który sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Warto mieć na uwadze, że wybór ten ma olbrzymie znaczenie, bo i definiuje efektywność i komfort przeprowadzanych przez siebie zabiegów. Właśnie z tego powodu nigdy nie powinno się go bagatelizować i chodzić na półśrodki, a zamiast tego zawsze przykładać się do jego wyboru.Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles