urządzenie kosmetyczne

tychy.info: Galeria Gemini Park w Tychach “odmroziła” swoją ofertę


Centra handlowe dostały od rządu zielone światło i od dziś wszystkie sklepy oraz punkty usługowe, a także wysypy handlowe mogą być w nich ponownie otwarte.

Czynne są m.in. sklepy z ubraniami, butami, elektroniką, meblami, wyposażeniem wnętrz, a także sklepy z ofertą dla dzieci, jubilerzy i perfumerie oraz sklepy sportowe. Dołączyły one do lokali, które w ostatnich tygodniach mogły funkcjonować – m.in. sklepów spożywczych, drogerii, aptek czy księgarń. Otwarte są także wszystkie punkty usługowe, w tym salony fryzjerskie.

Od dziś w Gemini Park Bielsko-Biała czynne jest blisko 120 sklepów i punktów usługowych. Równo o godz. 9 działalność wznowiło 100 proc. najemców, którzy obecnie może prowadzić sprzedaż. Otwarło się m.in. blisko 40 sklepów z ubraniami, a także wszystkie sklepy z pozostałych kategorii oferty. Co więcej, wraz z odmrożeniem oferty dołączyło do oferty 2 nowych, lokalnych najemców – gabinet kosmetyczny AIKO Face & Body Zone oraz punkt usługowy Canal+ – mówi Anna Dworak, dyrektor ds. marketingu i PR w Gemini Park Bielsko-Biała.

Podobnie jest w tyskim obiekcie. – Oferta handlowa Gemini Park wróciła w komplecie. Czynne jest ponownie prawie 130 sklepów i lokali usługowych. Działają także wyspy handlowe. Na otwarcie już pierwszego dnia poluzowania obostrzeń zdecydowali się wszyscy najemcy, którzy zgodnie z decyzją rządu mogą teraz prowadzić działalność – komunikuje Aleksandra Zawodzińska, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Tychy.

Jednocześnie także rozpoczęły się przygotowania do pełnego rozruchu lokali gastronomicznych. Te już 29 maja będą mogły otworzyć się, ale przy obłożeniu 50 proc. Do tego czasu restauracje i kawiarnie w Gemini Park Tychy i Gemini Park Bielsko-Biała prowadzić będą sprzedaż dań wyłącznie na wynos lub na wynos i z dowozem, tak jak w ostatnich miesiącach.

Do rozruchu przygotowują się także fitness cluby – Fabryka Formy w Tychach oraz BeFit w Bielsku-Białej. Również w bielskim Cinema City trwają przygotowania. Te lokale również będą mogły działać przy 50-proc. obłożeniu miejsc.

Zgodnie z harmonogramem “odmrażania” gospodarki, Gemini Park Bielsko-Biała zapowiada także otwarcie parku rekreacyjno – wypoczynkowego “W DECHE!” i parku linowego, które działają przy obiekcie.

To jest moment, na który czekały setki handlowców w galeriach Gemini Park. Lockdown nieco pokrzyżował plany sezonu wiosennego, teraz jednak wracamy w jego szczycie i to z perspektywą dalszych poluzowań zarówno w handlu i w życiu społecznym, a także w kluczowej dla Podbeskidzia turystyce. To dobra prognoza – mówi Anna Dworak.

Z ostatniej decyzji rządu cieszą się także przedstawiciele tyskiego obiektu. – Handel w końcu będzie mógł wrócić na właściwe tory, nabrać oddechu. Owszem, działamy dalej w reżimie sanitarnym, który przy obecnej sytuacji epidemiologicznej jest niezbędny, jednak są to warunki, do których przywykliśmy wszyscy i które nie przeszkadzają klientom w udanych zakupach, co pokazują doświadczenia ostatniego roku – komentuje Aleksandra Zawodzińska.

Ale otwarcie sklepów to nie jedyny powód do zadowolenia. W sklepach jest dziś ogrom towaru, który ostatnie 45 dni spędził w magazynach. Wkrótce ruszą także mid season sale, czyli sezon przecen przypadający zwykle w środku wiosny. Również centra Gemini Park szykują akcje prosprzedażowe.

Wszyscy liczymy na szybkie ożywienie sprzedaży, a także ruchu w galeriach, podobnie jak to miało miejsce np. w lutym, po trzecim lockdownie. Tego potrzebują dziś handlowcy, ale także gospodarka – mówi Aleksandra Zawodzińska.

Centra handlowe podobnie jak przez ostatni rok działają w najwyższym reżimie sanitarnym. Na ich terenie obowiązuje nadal zasada DDM, czyli dezynfekcja, dystans, maseczki.

Są też limity – 1 os. na 15 m kw. Dotyczą one zarówno samej galerii, jak i poszczególnych lokali. O tym, ile osób jednocześnie będzie mogło wejść informują specjalne komunikaty w witrynach sklepowych oraz personel.

Na takich zasadach działamy ponad rok! Jesteśmy więc doskonale przygotowani, aby przyjąć większą liczbę klientów, jednocześnie zapewniając maksimum bezpieczeństwa. Na terenie centrów Gemini Park obowiązują dziś zarówno zasady ustalone przez GIS i Ministerstwo Zdrowia, jak i własne, wypracowane przez ostatni rok procedury zapewniające komfort zakupów w dobie pandemii – mówi Aleksandra Zawodzińska.

BM / tychy.info, źródło: Gemini Park TychySource link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles