urządzenie kosmetyczne

Koronawirus: znów więcej zgonów | koronawirus, raport, covid


Wtorek 11 maja 2021 roku:

Polska: 3 098 nowych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:
śląskiego (426),
mazowieckiego (389),
wielkopolskiego (304),
łódzkiego (296),
dolnośląskiego (268),
lubelskiego (226),
kujawsko-pomorskiego (208),
małopolskiego (200),
zachodniopomorskiego (174),
pomorskiego (122),
warmińsko-mazurskiego (114),
opolskiego (85),
świętokrzyskiego (80),
podkarpackiego (70),
lubuskiego (60),
podlaskiego (43).
33 zakażenia to dane bez wskazania adresu. Z powodu covid zmarły 84 osoby, natomiast z powodu współistnienia covid z innymi schorzeniami zmarło 235 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 2 838 180, zmarło 70 336 zakażonych osób.

Poniedziałek 10 maja 2021 roku:

Włochy: Młodej kobiecie, 23-letniej studentce medycyny, przypadkowo wstrzyknięto sześć dawek szczepionki firmy Pfizer-BioNTech. Pielęgniarka ze szpitala Apuane w Massa w Toskanii omyłkowo wstrzyknęła jej w ramię całą fiolkę szczepionki, która zawiera sześć dawek. Kobieta została objęta całodobową opieką lekarską i została wypisana w poniedziałek rano. -„Boli mnie głowa, czuję zmęczenie, ale wciąż żyję” – powiedziała kobieta włoskiej gazecie “Il Corriere della Sera”. Zapytana, czy wniesie zarzuty wobec pielęgniarki, odpowiedziała: „Absolutnie nie, to są rzeczy, które mogą się zdarzyć”. Lekarze twierdzą, że nie mają pojęcia, jakie długoterminowe skutki przedawkowania może odczuwać kobieta.

Hiszpania: Po tym, jak tłumy świętowały na ulicach koniec stanu wyjątkowego, rząd wezwał obywateli do „odpowiedzialnego zachowania”. Minister sprawiedliwości Juan Carlos Campo napisał do “El Pais”: “Koniec stanu wyjątkowego nie oznacza końca ograniczeń. Zagrożenie wirusem nadal istnieje, dlatego władze będą nadal podejmować działania, a opinia publiczna musi nadal zachowywać się odpowiedzialnie”.

Polska:  po niedzieli 2 032 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw:
mazowieckiego (320),
śląskiego (241),
wielkopolskiego (201),
dolnośląskiego (200),
łódzkiego (163),
zachodniopomorskiego (140),
małopolskiego (135),
pomorskiego (129),
kujawsko-pomorskiego (96),
lubelskiego (77),
opolskiego (73),
podkarpackiego (54),
podlaskiego (48),
świętokrzyskiego (48),
lubuskiego (46),
warmińsko-mazurskiego (41).
20 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Z powodu covid zmarło 11 osób, natomiast z powodu współistnienia covid z innymi schorzeniami zmarło 11 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 2 835 083, spośród nich zmarło 70 034 osób.

Niedziela 9 maja 2021 roku:

Unia Europejska: Thierry Breton, komisarz UE ds. rynku wewnętrznego, stwierdził, że „nic nie jest zdecydowane” w sprawie planów kupna kolejnych partii szczepionek od AstraZeneca – donosi “EUobserver”. Powód? AstraZeneca dostarczyła mniej niż jedną czwartą dawek, które do tej pory obiecywała krajom Unii. Sprawdź jakie ograniczenia podróży panują w krajach Europy

Niemcy: Liczba zakażeń wciąż spada – wynika z danych Instytutu Roberta Kocha, który ogłosił w niedzielę 12 656 nowych infekcji. To o 3,6 tys. przypadków mniej niż tydzień temu. Zapadalność siedmiodniowa na 100 tys. osób spadła do 118,6 ze 121,5 poprzedniego dnia. Zmarło 127 zakażonych, podnosząc liczbę przypadków śmiertelnych do 84 775.

Japonia: Po świętach Złotego Tygodnia mnożą się zgłoszenia zakażeń. Jak donosi “The Japan Times”, Tokio może doświadczyć “wybuchowego odrodzenia się przypadków covid” – infolinia medyczna została zalana zapytaniami od mieszkańców dotkniętych objawami, w tym wysoką gorączką. Przypomina to początek stycznia, kiedy w Tokio doszło do największej jak dotąd fali zachorowań, doprowadzając system medyczny do punktu krytycznego. W niedzielę w Tokio było 1032 przypadków zakażenia, drugi dzień z rzędu powyżej tysiąca. Pod stadionem olimpijskim trwają protesty przeciw organizacji igrzysk olimpijskich, zaplanowanych od 23 lipca do 8 sierpnia tego roku.

Hiszpania: W Madrycie, Barcelonie i większości terenów Hiszpanii całonocna eksplozja radości, tańce i śpiewy na ulicach w reakcji na zakończenie o północy godziny policyjnej i trwającego od pół roku stanu wyjątkowego. Młodzi ludzie wylegli na zewnątrz, skandując “wolność”. Na zewnątrz nadal jednak obowiązuje chodzenie w maseczkach, pozostaje wiele ograniczeń.

Polska: 31 proc. dorosłej populacji otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki, a 11,1 proc. zostało w pełni zaszczepionych według danych ecdc.europa.eu. Mamy 3,8 tys. nowych zakażeń. Według oficjalnych danych, ostatniej doby w Polsce zmarło 147 osób zakażonych koronawirusem. W Polsce wykonanych zostało 13,6 mln szczepień, 3,6 mln osób jest już w pełni zaszczepionych. Wczoraj zaszczepiło się 245 tys. osób, w tym 23,3 tys. w Małopolsce.

3 852 nowe zakażenia koronawirusem z województw:
mazowieckiego (529),
śląskiego (508),
wielkopolskiego (501),
dolnośląskiego (324),
małopolskiego (314),

Polska: liczba szczepień według wieku
łódzkiego (297),
pomorskiego (217),
kujawsko-pomorskiego (194),
zachodniopomorskiego (192),
lubelskiego (177),

Polska: liczba szczepień według płci
opolskiego (116),
świętokrzyskiego (107),
lubuskiego (97),
podkarpackiego (93),
podlaskiego (77),
warmińsko-mazurskiego (62).

Polska: liczba szczepień według dni
47 zakażeń to dane bez wskazania adresu. Z powodu COVID-19 zmarły 43 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 104 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem: 2 833 052, zmarło 70 012 (2,47 proc.) z nich. Lekarze odnotowali łącznie 7,6 tys. niepożądanych odczynów poszczepiennych.
 

Sobota 8 maja 2021 roku:

Unia Europejska: Charles Michel, przewodniczący Rady Europy potwierdził, że Unia jest zainteresowana pomysłem zrzeczenia sie własności intelektualnej/patentów na szczepionki przez koncerny farmaceutyczne. Ursula von der Layen, szefowa Komisji Europejskiej stwierdziła jednak, że od tego – w perspektywnie krótko i średnioterminowej – nie przybędzie ani jednej szczepionki. Komisja Europejska kupiiła u Pfizera 900 mln dawek szczepionki plus opcję na kolejne 900 milionów.

Egipt: po przylocie turyści muszą wykonać szybki test na covid – poinformowało w sobotę egipskie ministerstwo zdrowia. Nie określono jednak krajów, z których pasażerowie będą przechodzić test. Liczba nowych zakażeń w Egipcie od wielu dni rośnie. Ostatniej doby było to 1125 nowych zakażeń i 65 zgonów. W kraju obowiązują pandemiczne ograniczenia, ale nie dotykają hoteli oraz hotelowych restauracji i kawiarni.

Watykan: papież Franciszek poparł rezygnację z patentów na szczepionki przeciw koronawirusowi oraz „powszechny dostęp do szczepionki i tymczasowe zawieszenie praw własności intelektualnej”. Franciszek, potępił „wirusa indywidualizmu”, który „czyni nas obojętnymi na cierpienie innych”.

Indie: 400 tysięcy zakażeń koronawirusem i ponad 4 tysiące zgonów dziennie – to informacje z soboty. Choć liczby sa przerażająco wysokie, eksperci sądzą, że i tak mogą być mocno zaniżone. Aby zapobiec rozprzestrzeniniu się indyjskiej mutacji koronawirusa sąsiedni Pakistan zarządził kilkudniowy lockdown, choć podeczas Ramadanu nie zdecydowano się na zamknięcie wypełnionych po brzegi meczetów. Wysoką liczbę zakażeń notuje też Bangladesz, Nepal i Sri Lanka.

Polska: 4765 nowych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:
śląskiego (712),
mazowieckiego (583),
dolnośląskiego (503),
wielkopolskiego (500),
małopolskiego (367) – sprawdź szczegółowy raport
łódzkiego (326),
pomorskiego (302),
lubelskiego (226),
zachodniopomorskiego (224),
kujawsko-pomorskiego (206),
opolskiego (165),
warmińsko-mazurskiego (149),
podkarpackiego (119),
świętokrzyskiego (119),
lubuskiego (110),
podlaskiego (101).
53 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Z powodu covid zmarło 109 osób, natomiast z powodu współistnienia covid z innymi schorzeniami zmarło 312 osób. Liczba osób zakażonych koronawirusem to 2 829 196, a 69 866 z nich zmarło.

Piątek 7 maja 2021 roku:

USA: Otwierane na nowo firmy, zwłaszcza restauracje, które pozwalniały ludzi w czasie lockdownu, nie mogą teraz znaleźć nowych pracowników. Jak piszą amerykańskie media, zwiększone przez rząd federalny zasiłki dla bezrobotnych w wysokości 300 dolarów tygodniowo sprawiają, że ludzie wolą zostać w domu zamiast stać za kasami i rozmrażać mięso w fast-foodach lub obsługiwać call-center. Wiralowe wideo z TikToka pokazuje kartkę w McDonald’s z napisem: “Mamy mało pracowników. Prosimy o cierpliwość wobec personelu, który się pojawił. Nikt już nie chce pracować”.

Wielka Brytania: Wspólny Komitet ds.Szczepień (JCVI) doradził kobietom w ciąży, aby w miarę możliwości stosowały szczepionki Pfizer / BioNTech lub Moderna, po tym, gdy dane z USA wykazały, że około 90 tys. ciężarnych kobiet zostało zaszczepionych tymi preparatami bez żadnych obaw dotyczących bezpieczeństwa. Brytyjczycy pracują nad zmianą systemu rezerwacji szczepień by dac kobietom w ciąży możliwośc wybrania preparatów Moderna lub Pfizer.

Unia Europejska: Pod presją krajów uzależnionych od turystyki, takich jak Grecja, Hiszpania i Portugalia, 20 państw członkowskich Unii Europejskiej planuje rozpocząć w przyszłym miesiącu testowanie wspólnego, unijnego „cyfrowego zielonego certyfikatu” z zamiarem wprowadzenia go w życie do połowy czerwca. Posiadanie takiego certyfikaty pozwoli unikać obowiązku kwarantanny i testów. Wszystko dzięki zawartemu w smartfonie potwierdzeniu zaszczepienia, uzyskanewgo niwdawno negatywnego wynik testu lub posiadania przeciwciał po wyzdrowieniu z covidu.

Jak informuje Komisja Europejska, za wydanie cyfrowego, zielonego certyfikatu (PDF) mają odpowiadać władze krajowe. Certyfikaty mogłyby być wydawane przez szpitale, ośrodki badawcze, władze sanitarne.Wersja cyfrowa może być przechowywana na urządzeniu mobilnym. Obywatele mogą również poprosić o wersję papierową. Obie będą miały kod QR, zawierający niezbędne informacje, a także cyfrową pieczęć, potwierdzającą autentyczność certyfikatu.

Wielka Brytania: tamtejszy rząd ogłosił “zieloną listę” dziesięciu krajów, z których przylot nie wiąże się z kwarantanną ani żadnymi innymi uciążliwościami pandemicznych ograniczeń. Na liście są: Australia, Nowa Zelandia, Singapur, Brunei, Islandia, Wyspy Owcze, Gibraltar, Falklandy, Izrael i Portugalia (w tym Azory i Madera) – wylicza “The Guardian”. Nie oznacza to jednak, że obywatele UK mogą się tam łatwiej dostać. Australia z terenów najbardziej zakażonych nie wpuszcza nawet własnych obywateli. Na “czerwonej liście” znalazła sie m.in. Turcja. Po przylociue z Polski nadal obowiązuje kwarantanna.

Polska: 6 047 nowych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:
wielkopolskiego (777),
śląskiego (765),
mazowieckiego (697),
dolnośląskiego (572),
łódzkiego (528),
pomorskiego (383),
małopolskiego (382) – przeczytaj szczegółowy raport
lubelskiego (317),
zachodniopomorskiego (317),
kujawsko-pomorskiego (308),
opolskiego (205),
lubuskiego (175),
podkarpackiego (154),
warmińsko-mazurskiego (152),
podlaskiego (128),
świętokrzyskiego (124).
63 zakażeń to dane bez wskazania adresu. Z powodu COVID-19 zmarło 117 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 336 osób. Liczba osób zakażonych koronawirusem: 2 824 425. 69 445 z nich zmarło.

Czwartek 6 maja 2021 roku:

Polska: 6 431 nowych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:
śląskiego (1086),
mazowieckiego (793),
wielkopolskiego (753),
dolnośląskiego (643),
małopolskiego (481) – zobacz szczegółowy raport
łódzkiego (458),
lubelskiego (354),
pomorskiego (322),
kujawsko-pomorskiego (321),
zachodniopomorskiego (280),
opolskiego (184),
warmińsko-mazurskiego (180),
świętokrzyskiego (172),
lubuskiego (121),
podkarpackiego (115),
podlaskiego (112).
56 zakażeń to dane bez wskazania adresu, Z powodu COVID-19 zmarło 158 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 352 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem: 2 818 378, spośród nich zmarły 68 993 osoby.

Kanada: to pierwszy kraj na świecie, który zezwolił na stosowanie szczepionki przeciw koronawirusowi Pfizera u dzieci w wieku od 12 do 15 lat. Rzecznik ministerstwa zdrowia potwierdził, że Kanada jest pierwszym krajem, który zezwolił dzieciom w tym wieku na otrzymywanie szczepionki Pfizera. Pierwsze szczepienia nastąpią w prowincji Alberta. Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków prawdopodobnie podejmie podobny krok „bardzo szybko”, powiedzieli przedstawiciele służby zdrowia w USA – informuje “The Guardian”.

USA: Jak donosi “The New York Times”, administracja prezydenta Bidena opowiedziała się za zniesieniem ochrony praw własności intelektualnej dla szczepionek na koronawirusa. Wzbudziło to oburzenie amerykańskiego przemysłu farmaceutycznego. Cytowana przez NYT Katherine Tai, przedstawicielka Stanów Zjednoczonych w w Światowej Organizacji Handlu, ogłosiła stanowisko administracji w środę po południu: – To jest globalny kryzys zdrowotny, a nadzwyczajne okoliczności pandemii Covid-19 wymagają podjęcia nadzwyczajnych środków – stwierdziła w oświadczeniu.

Środa 5 maja 2021 roku:

Polska: 3 896 nowych zakażeń koronawirusem z województw:
śląskiego (501),
mazowieckiego (462),
dolnośląskiego (402),
łódzkiego (371),
wielkopolskiego (367),
lubelskiego (298),
małopolskiego (285) – sprawdź szczegółowy raport
zachodniopomorskiego (248),
kujawsko-pomorskiego (216),
pomorskiego (150),
podkarpackiego (111),
opolskiego (104),
świętokrzyskiego (104),
warmińsko-mazurskiego (104),
lubuskiego (71),
podlaskiego (64).
38 zakażeń to dane bez wskazania adresu. Z powodu COVID-19 zmarły 82 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 267 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 2 811 951, zmarło 68 482 osób zakażonych.

W Polsce wykonanych zostało ponad 12,2 mln. szczepień. Pierwszą dawką – niemal 9,2 mln. W pełni zaszczepione są 3 184 152 osoby (preparatem J&J oraz 2. dawką innych preparatów).

Wielka Brytania: Trzecia dawka szczepionki przeciw koronawirusowi będzie oferowana wszstkim Brytyjczykom powyżej 50. roku życia – informuje “The Times”. – Szczepienia mają ruszyć jesienią, aby do Świąt Bożego Narodzenia całkowicie wyeliminować zagrożenie nową falą zakażeń. Pierwsza opcja to użycie nowej szczepionki, specjalnie zmodyfikowanej pod kątem nowych mutacji koronawirusa. Druga opcja to dodatkowe szczepienia preparatami Pfizer-BioNTech, Oxford-AstraZeneca lub Moderna, choć są one mniej skuteczne wobec nowych mutacji wirusa.

Wtorek 4 maja 2021 roku:

Polska: Ruszył program szczepień z zakładach pracy. Udział mogą wziąć: pojedynczy pracodawca, grupa pracodawców (np. z jednego budynku lub strefy przemysłowej, grupa kapitałowa, podwykonawcy głównego zgłaszającego podmiotu itp.), samorząd zawodowy lub stowarzyszenia branżowe, szkoły wyższe: pracownicy i studenci, którzy ukończyli 18. rok życia. Aby zgłosić firmę trzeba najpierw wypełnić elektroniczny formularz.

2 296 nowych zakażeń koronawirusem z województw:
śląskiego (351),
mazowieckiego (278),
małopolskiego (213),
wielkopolskiego (204),
łódzkiego (184),
dolnośląskiego (182),
pomorskiego (145),
kujawsko-pomorskiego (131),
zachodniopomorskiego (123),
lubelskiego (107),
opolskiego (76),
podkarpackiego (66),
świętokrzyskiego (57),
warmińsko-mazurskiego (55),
lubuskiego (53),
podlaskiego (32).
39 zakażeń to dane bez wskazania adresu. Z powodu COVID-19 zmarło 6 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 22 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem: 2 808 052 osób, zmarło 68 133 z nich.
 

Poniedziałek 3 maja 2021 roku:

Niemcy: “Die Welt” pisze o obawach właścicieli niemieckich hoteli przed wykupieniem przez zagraniczne sieci, które szykują się ponoć do przejęcia najbardziej atrakcyjnych lokalizacji. Operatorzy niemieckich hoteli i restauratorzy, którzy żyli z rodzinnych uroczystości i zjazdów, są na skraju ruiny. Ochrona na wypadek niewypłacalności spowodowanej koronawirusem skończyła się 30 kwietnia, a skoro nikt nie zapowiada ponownego otwarcia hoteli, wielu właścicieli decyduje się na pozwy przeciw państwu.

Niemcy szykują się do zniesienia wszelkich ograniczeń wobec osób w pełni zaszczepionych. Na podstawie cyfrowego “paszportu szczepień” będą mogły uczestniczyć w spotkaniach i wyjeżdżać za granicę. Niemcy pracują teraz nad weryfikacją prawdziwości zaświadczeń o szczepieniach, na podstawie których wydawany jest cyfrowy “paszport”. Przetarg na jego stworzenie wygrało konsorcjum firm IBM i Ubrich. Niemcy szczepią po milionie osób dziennie.

Unia Europejska: Komisja Europejska proponuje, by państwa członkowskie otworzyły swe granice dla turystów i podróżnych, którzy zostali w pełni zaszczepieni. Państwa członkowskie mają jeszcze w tym tygodniu przedyskutować propozycję. Turyści, którzy otrzymali szczepionkę zatwierdzoną przez Europejską Agencję Leków, mogliby swobodnie podróżować, choć poszczególne kraje miałyby możliwość wprowadzania bardziej restrycyjnych wymogów.

Australia: Tamtejszy rząd wprowadził całkowity zakaz przyjazdów/przylotów z Indii. Dotyczy to również kilku tysięcy obywateli australijskich, którzy tym samym utknęli w kraju, gdzie liczba zakażeń codziennie wynosi kilkaset tysięcy, a w szpitalach dramatycznie brakuje tlenu dla leczenia najcięższych przypadków. Karą za złamanie nowych ograniczeń przyjazdowych jest pięć lat więzienia i grzywna prawie 60 tys. dolarów australijskich (ok. 46 tys. USD). Nieco lżejsze restrykcje obowiązują wobec powrotów z wielu innych krajów. Premier Australii, po krytyce, jaka na niego spadła, tłumaczy, że zapisy o drakońskich karach istnieją w ustawie od 14 miesięcy, ale jak dotąd nikogo nie ukarano maksymalną grzywną ani karą więzienia.

Polska: Finał Ligi Europy na stadionie w Gdańsku będzie mogło obejrzeć 9500 kibiców. Jak ogłosiła w poniedziałek Europejska Unia Piłki Nożnej po uzyskaniu zgody polskich władz, stadion przyjmie kibiców na 25 proc. miejc siedzących.

Tylko 2 525 nowych zakażeń koronawirusem zostało odnotowanych ostatniej doby z województw:
śląskiego (377),
mazowieckiego (366),
wielkopolskiego (243),
łódzkiego (240),
dolnośląskiego (223),
małopolskiego (220),
pomorskiego (163),
kujawsko-pomorskiego (130),
zachodniopomorskiego (130),
lubelskiego (88),
podkarpackiego (69),
opolskiego (62),
świętokrzyskiego (61),
warmińsko-mazurskiego (47),
lubuskiego (35),
podlaskiego (34).
37 zakażeń to dane bez wskazania adresu. Z powodu  covid zmarło 14 osób, natomiast z powodu współistnienia covid z innymi schorzeniami zmarły 23 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem 2 805 756, zmarło 68 105 zakażonych.

Wielka Brytania: Przed Brytyjczykami szereg wyborów, które mimo spadku liczby zakażeń i ponad 40 milionom szczepień, jakie wykonane zostały od 8 grudnia 2020 roku odbędą się w warunkach reżimu sanitarnego. W lokalach wyborczych trzeba nosić maseczki, utrzymywać dystans 2 metrów, odkażać dłonie i przynieść ze sobą długopis. Już 6 maja odbędą się wybory do samorządów lokalnych w Anglii, wybory burmistrzów, wybory burmistrza Londynu i londyńskiego samorządu, wybory komisarzy ds. policji i przestępczości w Anglii i Walii, wybory parlamentarne w Walii i wybory parlamentarne w Szkocji.

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles