urządzenie kosmetyczne

Zabiegi medycyny estetycznej | miastoNS.pl


W ostatnich latach zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością. Dzieje się tak w głównej mierze przez stosunkową małą inwazyjność tychże zabiegów. Medycyna estetyczna oferuje szeroki wachlarz możliwości poprawy urody. Często wybierane przez pacjentów są zabiegi dotyczące m. in.: korekcji zmarszczek, powiększenia ust. Zabiegi przeprowadzane są poprzez ingerencję w głębsze warstwy ludzkiej skóry przy jednocześnie małym obciążeniu organizmu. Medycyna estetyczna pozwala na uzyskiwane pożądanych efektów wizualnych.

Zabiegi medycyny estetycznej w Polsce nie są wykonywane w obrębie określonej specjalizacji lekarskiej. Natomiast są połączeniem pomiędzy chirurgią plastyczną, a kosmetologią. Głównym zadaniem medycyny estetycznej jest poprawa jakości i komfortu życia danego pacjenta. Zabiegi tego typu przeważnie są przeprowadzane u osób nie mających problemów zdrowotnych, a ich celem jest zapobieganie starzeniu się skóry. Cały proces działań medycyny estetycznej polega na kilku metodach. Pierwsza z nich ma na celu prowadzenie szerokiej profilaktyki, która spowalnia proces starzenia się. Kolejna metoda opiera się na przeprowadzeniu na starzejącej się skórze działań rekonstrukcyjnych. Zabiegi wykonuje się w celu przywrócenia stanu skóry sprzed czasu zanim pojawiły się na niej oznaki starzenia się. Ogółem w medycynie estetycznej wykonuje się zabiegi nieinwazyjne bądź małoinwazyjne w swoim działaniu na organizm człowieka. Dodatkowo często są przepisywane przez lekarza leki wspomagające walkę z piętnem czasu na walory estetyczne urody. Wszystkie tego typu działania są podejmowane w celu poprawy fizycznej atrakcyjności danego pacjenta. Efektem zabiegów jest lepsze samopoczucie i wyższa samoocena pacjenta.

Przeczytaj artykuł o karboksyterapii pod oczy

Mikrodermabrazja w domu. Na czym polega i jak ją zrobić w domu?

Zabieg mikrodermabrazji jest częstym zabiegiem wykonywanym z wykorzystaniem specjalistycznych przyrządów i odpowiedniej aparatury. Jednocześnie nie zawsze wymagają specjalnej aparatury, a co za tym idzie, możemy wykonać mokrodermabrazję w domu. Dzieje się tak gdyż zakres w zabiegów mikrodermabrazyjnych jest szeroki i stosuje się w nich wiele różnych metod. Polegają one na mechanicznym usuwaniu poprzez ścieranie rogowatej warstwy naskórka. Takie zabiegi sprawiają, że skóra staje się dużo bardziej gładka oraz rozjaśnia się. Dodatkowo zabiegi mikrodermabrazji dobrze sprawdzają się przy redukcji blizn. Co więcej mikrodermabrazja wpływa również na głębokie warstwy skórne. Regeneruje przy tym komórki oraz dogłębnie oczyszcza zanieczyszczone pory. Takie zabiegi są dość zróżnicowane pod względem stosowanych do ich wykonania urządzeń oraz substancji.

W gabinetach przeprowadzających takie zabiegi często stosuje się:

  • mikrodermabrazję diamentową: polega ona na wykorzystaniu tarczy diamentowej to starcia naskórka,
  • mikrodermabrazję korundową: ta wersja zabiegu wykorzystuje kryształki korundu do ścierania naskórka,
  • mikrodermabrazję wodną: czyli inaczej hydrobrazja, oczyszczanie i ścieranie naskórka wykonuje się przy użyciu wody,
  • mikrodermabrazję tlenową: czyli inaczej oksybrazja, jest to usuwanie warstwy ścieralnej naskórka za pomocą tlenu.

Mikrodermabrazja w domu

Proste zabiegi mikrodermabrazji nie wymagające specjalistycznej wiedzy można wykonać samodzielnie w domu. Domowe metody można podzielić na dwa sposoby ich wykonywania:

  1. Pierwszy sposób polega na przeprowadzeniu zabiegu za pomocą kosmetyków. Nie są do tego wymagane żadne urządzenia. Odpowiednio dobrany preparat kosmetyczny jest gwarancją uzyskania efektu podobnego do efektów zabiegu z wykorzystaniem przeznaczonych do tego urządzeń. Peelingi służące do mikrodermabrazji mogą w swoim składzie zawierać różnorodne składniki np. opiłki szafiru, pyłek diamentowy.
  2. Drugi sposób opiera się na wykorzystaniu urządzenia do przeprowadzenia zabiegu. Urządzenia tego typu do użytku domowego są dostępne w wielu wariantach i często posiadają wymienne końcówki pokryte np. pyłkiem diamentu bądź opiłkami szafiru. Użytkowanie takiego urządzenia jest całkowicie bezpieczne. Cały przebieg zabiegu powinien rozpocząć się od doboru i kupna odpowiedniego urządzenia. W trakcie wyboru należy zwrócić uwagę na końcówkę do złuszczania warstwy naskórka. 

Niezależnie od sposobu wykonywania zabiegu twarz powinna być dwuetapowo oczyszczona. Należy dokładnie pozbyć się z twarzy makijażu oraz pozostałości po kremach. Następnie na twarz trzeba nałożyć peeling. Najlepiej zrobić to kulistymi ruchami zaczynając od podbródka. Następnie należy rozprowadzić preparat równomiernie wokół ust i nosa, na końcu na czole oraz policzkach. Po takim zabiegu należy umyć twarz z pozostałości po peelingu np. łagodzącym tonikiem. Następnie na twarz dobrze jest nałożyć krem o działaniu odżywczym. Efekty takich zabiegów są bardzo zadawalające i nieinwazyjne.

Czym jest mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa polega na zmuszaniu skóry do intensywnej przebudowy. Prowokacja do wzmożonego działania tkanki skórnej motywuje ją i pozwala na uzyskanie znaczącej poprawy w jej strukturze. Ma również pozytywny wpływ na funkcjonowanie skóry. Efektami takiego zabiegu są między innymi pogrubienie się naskórka, poprawa jego funkcjonowania, a także zwiększenie elastyczności i napięcia skóry. Mezoterapia mikroigłowa to kontrolowany stan zapalny miejsca, w którym, dokonano zabiegu. Taki stan może powodować intensywnie ale bezbolesne zaczerwienienie oraz niekiedy delikatną opuchliznę. Taki stan zapalny po zabiegu znika całkowicie w ciągu od 1 do 3 dni. Mezoterapia mikroigłowa składa się z kilku serii zabiegów. Zabiegi te niwelują blizny będące pozostałościami po trądziku, ujędrniają skórę, redukują niewielkie zmarszczki oraz przebarwienia. Dzięki temu pacjent zyskuje młodszy, rozświetlony i zdrowy wygląd. Najczęściej najlepsze efekty pozabiegowe występują gdy na skórze była przeprowadzona seria 4 bądź 6 zabiegów w około 3 tygodniowych odstępach.

Mezoterapia mikroigłowa wygląda w następujący sposób: skóra jest bardzo gęsto nakłuwana małymi igiełkami, nakłucia te muszą być na odpowiedniej głębokości. W czasie jednej serii takiego zabiegu na twarzy powstają steki tysięcy mikroskopijnych nakłuć. Zabieg mezoterapii mikroigłowej może zostać wykonany na każdym typie skóry.

Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterapia jest to zabieg wykonywany z wykorzystaniem dwutlenku węgla. Zabieg polega na podskórnej aplikacji przez nakłucia odpowiedniej dawki medycznego dwutlenku węgla. Proces ten może odbyć się w sposób aplikacji preparatu śródskórny, w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać. Karboksyterapia przede wszystkim zwiększa przepływ krwi, tlenu oraz składników odżywczych w danym miejscu. Co za tym idzie poprawia się mikrokrążenie i następuje odnowa komórek. Skóra po zabiegu reaguje na niego stanem zapalnym, który prowadzi do produkcji kolagenu. Pełna przebudowa skóry po przeprowadzonej serii zabiegów występuje około 3 miesięcy od zakończenia takiej terapii. Efekt jest bardzo widoczny. Skóra w miejscu zabiegu jest jędrna, rozświetlona i zdrowa.

 

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles