urządzenie kosmetyczne

Przepisy na włoskie lody, nowości kosmetyczne i moda w Zachęcie


(Fot. Wiktor Malinowski / materiały prasowe)

W tym tygodniu warto przekonać się, że wyrazisty makijaż nie musi drażnić oczu, galerie sztuki mogą być ekologiczne, a prawdziwe włoskie lody warto przygotować w domu.

Moda: Torba LAZY STUDIO & Zachęta

(Fot. Wiktor Malinowski / materiały prasowe)

Podczas pracy nad wystawami staramy się wykorzystywać zasoby, którymi już dysponujemy, zamiast produkować wszystko od nowa – mówi kuratorka sztuki i współzałożycielka oddolnego ruchu Kultura dla Klimatu Magdalena Komornicka. Idee wciela w życie, tworząc rzeczy z upcyklingu. Z kotary, która stanowiła oprawę głośnej wystawy Joanny Piotrowskiej, we współpracy z LAZY STUDIO odszyto 60 toreb oraz kapsułową kolekcję płaszczy i kurtek. Do kupienia w sklepiku Zachęty.

Książka: „Gelato. Włoskie lody, sorbety i inne słodkości” Kenedy Jacob, wyd. Znak

(Fot. Wyd. Zank)

Pierwsze wakacje na Sycylii zapisały się w mojej pamięci smakiem aksamitnych lodów i orzeźwiającej granity. A powroty utwierdziły w przekonaniu, że Włosi, jak nikt inny, znają się na słodyczach. Dlatego moim prywatnym hitem lata jest książka „Gelato”. Podpowiada, jak w domowych warunkach przygotować takie smakołyki jak wenecki drink sgroppino, trufle, czy bezpretensjonalną ricottę z miodem. Dodatkowym atutem są ilustracje w stylu lat 70-tych.

Beauty: Palpébral by Topialyse Mascara Protect 

(Fot. SVR)

Zgrabna szczoteczka z silikonu dokładnie rozprowadza tusz, który widocznie pogrubia rzęsy. Efekt jest trwały – możemy zapomnieć o poprawkach, czy nerwowym spoglądaniu w lusterko. Największym atutem tej maskary jest łagodna dla oczu formuła. Zwłaszcza latem, kiedy ostre słońce, kremy z filtrami i klimatyzacja podrażniają, nie musimy ograniczać makijażu. Palpébral by Topialyse Mascara Protect to tusz dla wrażliwców.  

Pielęgnacja: krem na noc Moon Spa, Yope

(Fot. Yope)

Ekologiczna polska marka Yope, znana z takich hitów, jak szampon „Świeża trawa” czy obłędnie pachnących mydeł, wypuszcza linię produktów do pielęgnacji. Wśród 9 nowych kosmetyków marki zwraca krem na noc. W składzie łączy, m.in. bakuchiol (naturalny retinol) z aktywnymi lipidami. Efektem są odżywienie i regeneracja skóry twarzy.

Podcast: „Farbowanie życia”


Małgorzata Serafin jest doświadczoną dziennikarką, która po 11 latach rzuciła pracę, żeby zrealizować dawne marzenia – postanowiła zostać fryzjerką. Impulsem do zmiany było wypalenie zawodowe i depresja, o której dziś mówi otwarcie. Doświadczenie przekuwa w podcast poświęcony zdrowiu psychicznemu. Dzieli się własną historią i zaprasza ciekawych gości, często rozpoznawalne postacie świata mediów.

 

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles