urządzenie kosmetyczne

Norwegian coraz bliżej wyjścia na prostą. Teraz musi zebrać minimum 4,5 miliarda koronPod koniec 2020 roku Norwegian wystąpił o ochronę upadłościową w Irlandii i Norwegii.
stock.adobe.com/ fot. Studio Porto Sabbia/ tylko do użytku redakcyjnego

Norweskie tanie linie lotnicze Norwegian uzyskały aprobatę planu ratunkowego ze strony wierzycieli, poinformował przewoźnik w giełdowym komunikacie prasowym z 12 kwietnia za pośrednictwem Oslo Børs.

Po tym, jak projekt restrukturyzacji linii zatwierdził zarówno Sąd Okręgowy w Oslo, jak i irlandzki Sąd Najwyższy, a wierzyciele dali mu zielone światło, aby ostatecznie wyjść z sądowej procedury ochrony przed upadłością, norweskiemu przewoźnikowi pozostało jeszcze  pozyskanie nowego kapitału. Ma on opiewać na minimum 4,5 miliarda koron.

Jeszcze miesiąc niepewności

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej ważnej decyzji. Po przekroczeniu dwóch największych prawnych kamieni milowych możemy spodziewać się kontynuacji prac związanych z pozyskiwaniem nowego kapitału – mówi cytowany w komunikacie prasowym dyrektor generalny Norwegian, Jacob Schram.

Pomimo zatwierdzenia restrukturyzacji Norwegian przewoźnik dodał, że oficjalne orzeczenie zostanie wydane za około miesiąc. W ciągu tego czasu od wyroku można się odwołać.

Obecnie po cięciach we flocie Norwegian funkcjonuje w granicach minimum, obsługując tylko kilka lotów krajowych.

Obecnie po cięciach we flocie Norwegian funkcjonuje w granicach minimum, obsługując tylko kilka lotów krajowych.
Źródło: Fot. Simon Wright, materiały prasowe Norwegian

Wyjście z kryzysu wymaga cięć

Pod koniec 2020 roku Norwegian wystąpił o ochronę upadłościową w Irlandii i Norwegii. To zapoczątkowało drugą akcję ratunkową firmy w zeszłym roku. Ostateczny plan restrukturyzacji finansowej Norwegian przedstawił wierzycielom w połowie marca 2021. Zgodnie z nim pozostali niezabezpieczeni wierzyciele, w tym pasażerowie oczekujący na zwrot należności za odwołane loty, nie otrzymają pełnej rekompensaty strat wywołanych kryzysem koronawirusowym w branży.


Norwegian ratuje się przed bankructwem kosztem pasażerów. 34 000 osób nie dostanie zwrotu za bilety

Zanim trwająca pandemia koronawirusa doprowadziła w zeszłym roku przemysł lotniczy niemal do zastoju, Norwegian obsługiwał zróżnicowaną sieć tras. Obecnie po cięciach we flocie Norwegian funkcjonuje w granicach minimum, obsługując tylko kilka lotów krajowych, podczas gdy program dla osób często podróżujących, jak i loty długodystansowe zostały wstrzymane.

Reklama

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles