urządzenie kosmetyczne

Garnier jest oficjalnie „wolny od okrucieństwa”


Garnier ‒ jedna z największych na świecie marek produkujących m. in. kosmetyki do pielęgnacji włosów, ogłosiła, że otrzymała certyfikat Leaping Bunny. Co to oznacza? Globalna firma kosmetyczna stała się pierwszą i jedyną marką należącą do L’Oréal, która nie testuje swoich kosmetyków na zwierzętach.  

fot. shutterstockfot. shutterstock


Program Leaping Bunny organizacji Cruelty Free International, która certyfikuje marki kosmetyków, środków higieny osobistej, gospodarstwa domowego i środków czystości, jest złotym standardem potwierdzającym, że firma jest wolna od okrucieństwa i nie testuje swoich kosmetyków na . I od tej pory takim standardem może pochwalić się firma Garnier.18-miesięczny proces certyfikacji wymagał od Garnier zabezpieczenia dowodów od ponad 500 dostawców, którzy pozyskują ponad 3000 różnych składników na całym świecie.

Prezes Cruelty Free International, Michelle Thew, powiedziała: „Garnier to znana nam wszystkim globalna marka. Współpraca z nimi, aby pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach i ogłosić, że są one oficjalnie zatwierdzone w ramach programu Leaping Bunny, to prawdziwy kamień milowy. Zajęło to wiele miesięcy, ale Garnier skrupulatnie sprawdził każdego dostawcę i źródło i jesteśmy całkowicie pewni wyników.

„Uzyskanie oficjalnego certyfikatu przez Cruelty Free International w ramach programu Leaping Bunny jest prawdziwym kamieniem milowym i zawsze było ważną częścią naszej misji Green Beauty” ‒ powiedział prezes marki Adrien Koskas.

„Dziś Garnier robi kolejny zielony krok w kierunku stania się w pełni zaangażowaną, prawdziwie zrównoważoną i przejrzystą marką, która zapewnia nam wszystkim zielone piękno”.

Czy wszystkie produkty Garnier są przyjazne dla wegan? Chociaż oficjalna akredytacja gwarantuje, że wszystkie produkty Garnier są „wolne od okrucieństwa”, niektóre produkty nie są odpowiednie dla wegan ze względu na takie składniki, jak miód i wosk pszczeli. Marka posiada jednak kilka „formuł wegańskich”, które gwarantuje, że zawierają zero produktów pochodzenia zwierzęcego.

Garnier to jedna z największych i najbardziej globalnych marek, jakie Cruelty Free International kiedykolwiek zatwierdziła w ramach programu Leaping Bunny. To ogromny krok nie tylko dla Garniera, ale dla całej branży kosmetycznej. Niestety firma macierzysta Garniera, L’Oreal, nadal przeprowadza testy na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo.

Ekologia.pl (JS)

Bibliografia

  1. “https://www.prnewswire.com/news-releases/garnier-officially-approved-by-cruelty-free-international-301242809.html”; data dostępu: 2021-03-11Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles