urządzenie kosmetyczne

Operacje plastyczne w Turcji – czy warto tam wyjechać, by poprawić wygląd? Jakie są ceny? Ekspert wyjaśnia w Dzień Dobry TVN


Operacje plastyczne – dlaczego Polacy wyjeżdżają do Turcji?

Okazuje się, że wpływ na dzisiejszą popularność operacji plastycznych w Turcji ma historia. W czasach sułtanatu w tamtych okolicach bardzo silnie rozwijała się kultura estetyki ciała.

– Turcy wyspecjalizowali się właśnie w zabiegach pielęgnacyjnych – tłumaczył Maciej Nykiel.

Również stosunek jakości do ceny powoduje, że z roku na rok coraz chętniej ludzie łączą wyjazdy wakacyjne do Turcji z drobnymi zabiegami pielęgnacyjnymi, bądź poprawiającymi ogólny wygląd.

– W medycynie estetycznej, jeżeli chodzi o jakość – jest doskonała (…), natomiast ceny na pewno nie są europejskie – dodał ekspert.

Oto najlepsi blogerzy turystyczni w Polsce. Przyjechali z Malty, by odkryć piękno Podkarpacia
Skuteczność walki z koronawirusem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.  "Grożą duże kary, bądź możliwość wydalenia z kraju"

Najpopularniejsze turystyczne zabiegi

Turcja specjalizuje się w kilku kategoriach estetyki ciała, m. in. jest jednym z najlepszych na świecie ośrodków przeszczepu włosów, co nie dotyczy wyłącznie kobiet – również mężczyźni chętnie w tamtych miejscach maskują swoje zakola. Oprócz poprawiania fryzury, pacjenci chętnie wykonują tam również lifting powiek, implanty piersi, liposukcję oraz abdominoplastykę.

Ekspert rynku turystycznego zdradził również, że w celu zrobienia operacji plastycznych ludzie udają się także do Szwajcarii (najlepsze na świecie kliniki dentystyczne, leczenie, protezy, koronki, implanty), Tajlandii (kości policzkowe, podbródki, jabłko Adama, plastyka piersi i genitaliów, zmiany i korekty płci, masaże), Izraela (choroby skóry, zmarszczki, zabiegi odmładzające na twarz, tors) oraz na Litwę (tanie zabiegi uzdrowiskowe i rehabilitacyjne).

Turystyka medyczna w Polsce

Co ciekawe, również Polska jest dla niektórych interesującym kierunkiem jeżeli chodzi o drobne korekty wyglądu.

Polska specjalizuje się głównie w rehabilitacji, w stomatologii, w zabiegach okulistycznychTutaj największym odbiorcą jest rynek niemiecki. – Niemcy bardzo chętnie do nas podróżują (…), ale także Skandynawowie i Anglicy. Bardzo dużo mamy również (…) osób, które korzystają z polskich zabiegów estetyki medycznej – podróżują przy okazji odwiedzając rodzinę – tłumaczył w naszym programie Maciej Nykiel. 

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles