urządzenie kosmetyczne

Broń sufrażystek. Krótka historia szminki – Czwórka


Posłuchaj
14:30 CZWÓRKA Dajesz rade – szminka 11.06.2021.mp3 Wszysko o szmince. Jaką wybrać, jak dopasować kolor do karnacji i czy można dać się malować naturze? (Dajesz radę/Czwórka)

– Kobiety od wieków wiedziały, że w malowaniu ust kryje się jakaś siła i nie wahały się z tego korzystać – mówi makijażystka Paula Waśkiewicz. – Choć dziś zmieniło się podejście do szminek i właściwie wszystko jest dozwolone, to nadal uważa się, że czerwone usta to symbol kobiecości.

How Red Lipstick Shaped / History

Czerwienie arbuzowe, malinowe i z domieszką fioletu sprawdzą się w przypadku chłodnego typu kolorystycznego. Ciepłe typy będą w nich wyglądać blado i niezdrowo Paula Waśkiewicz

Jaka cera, taka szminka

Koloru szminki nie wybieramy dlatego, że jest modny, tylko dlatego, że pasuje do naszego typu kolorystycznego. – Oczywiście w makijażu ust też obowiązują trendy, ale nie należy ślepo za nimi podążać – podkreśla rozmówczyni Ady Janiszewskiej. – Teraz obserwujemy powrót do czasów, kiedy obrysowywało się usta ciemniejszym konturem, a wypełniało jaśniejszym kolorem. Wraca moda na precyzyjnie nałożoną na usta czerwień i znów nosi się róż.

Posłuchaj także:


Zobacz także

shutterstock Featureflash Photo Agency 1200 spice girls.jpg

Szalone lata dziewięćdziesiąte – cały czas inspirują!

Jeśli nie kolor, to błysk 

– Z mojego doświadczenia wynika, że niektóre kobiety korzystają tylko z błyszczyków, a są takie, które malują się tylko matowymi pomadkami. Dobrze jest porozmawiać z samą sobą, w czym czujemy się najlepiej. Bo tylko wtedy pomadka spełni swoją rolę: poprawi nasze samopoczucie i wygląd – podsumowuje gość Czwórki.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

ProwadziAdrianna Janiszewska

Gość: Paula Waśkiewicz (makijażystka)

Data emisji: 11.06.2021

Godz. emisji: 14.09

kul

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles