urządzenie kosmetyczne

Buccal Fat Removal, czyli liposukcja policzków. Na czym polega ten zabieg i komu jest dedykowany?


Coraz częściej wpadamy w kompleksy przez instagramowe zdjęcia celebrytek i nie-celebrytek. Zastanawiamy się gdzie leży granica urodowej sprawiedliwości. Idealnie zarysowana szczęka i uwypuklone kości policzkowe to marzenie przynajmniej połowy żeńskiej populacji. Jak osiągnąć wymarzony efekt na stałe? Chirurdzy znaleźli na to sposób. Sprawdźcie czym jest i co powinnyśmy wiedzieć o Buccal Fat Removal, czyli usuwaniu tłuszczu z policzków.

Mocno zarysowane kości policzkowe i szczęka to nowy kanon piękna. Świadczyć o tym może chociażby fakt, że to właśnie Margot Robbie  stała się nową ikoną piękności, do której upodobnić się chcą tysiące kobiet. Aktorka ma mocno zarysowaną szczękę i kości policzkowe, a także piękne, duże oczy i zgrabny nos. Właśnie o taki “zestaw” proszą kobiety swoich chirurgów.

Oczywiście można spróbować stworzyć ten efekt za pomocą perfekcyjnego makijażu. Wystarczy wspomnieć tutaj o konturowaniu twarzy.

Jednak, jeśli chcemy uzyskać efekt “wciągniętych policzków” na stałe, nie obędzie się bez zabiegu, który jest hitem wśród Amerykanek. Na czym polega buccal fat removal., czyli liposukcja policzków?

Usuwanie tłuszczu z policzków – sposób na idealnie wykonturowaną twarz

Wydawać by się mogło, że liposukcja policzów brzmi co najmniej absurdalnie. Serio? Nawet z policzków można odessać tłuszcz? Tymczasem okazuje się, że pozbywanie się niechcianych komórek tłuszczowych z twarzy jest w ostatnim czasie jednym z najpopularniejszych amerykańskich zabiegów w gabinetach estetycznych.

Celem całej operacji jest przede wszystkim zmniejszenie krągłości naszej twarzy. Chirurg plastyczny, dr Raymond E. Lee, podczas wywiadu z „Real Self” opowiada, gdzie znajduje się problem twarzowej krągłości:

– Poduszka tłuszczowa policzka znajduje się głęboko w  jego dolnej części, pod niektórymi mięśniami. To ona może być przyczyną pojawienia się „twarzy dziecka” lub sytuacji, w której twarz wydaje się być zbyt pełna.

Zobacz też: Jak prawidłowo konturować twarz? Konturowanie twarzy krok po kroku

Liposukcja policzków – na czym polega zabieg?

Operacja usunięcia tłuszczu z podbródka, czyli innymi mówiąc liposukcja twarzy, polega na usunięciu lub znacznym przerzedzeniu poduszek tłuszczowych w policzkach. Cały zabieg trwa około 30 minut, a wszelkie obrzęki pooperacyjne z reguły mijają już po dwóch tygodniach. Po zakończeniu otrzymujemy specjalny płyn do płukania jamy ustnej, który zapobiegnie niechcianym infekcjom i zostajemy poproszeni o przejście na dietę płynną przynajmniej na okres jednego tygodnia. Zabieg ten nie jest jednak zadedykowany dla każdej kobiety. Preferuje się, aby pacjentka nie paliła, miała prawidłową wagę, pełne policzki i skończone przynajmniej 25 lat. Średni koszt zabiegu w 2020 roku wynosił około 2325 USD. Ważnym aspektem jest jednak fakt, że efektów operacji nie da się odwrócić. Warto ryzykować? Pozostawiamy to waszej opinii, choć widząc ostatni pokaz Fendi, na którym pojawiła się Demi Moore, jesteśmy na NIE. Twarz aktorki w niczym nie przypominała tej, którą znamy z hitowych filmów. Eksperci są zdania, że Demi Moore prawdopodobnie zdecydowała się właśnie na liposukcję policzków.

Zobacz też: Trójkąt, owal, czy serce? Sprawdź, jaki kształt ma Twoja twarz

Buccal Fat Removal – zabieg dla zdesperowanych?

Choć szybka operacja z niedługim okresem gojenia ran brzmi jak bajka, w rzeczywistości niesie za sobą szereg potencjalnych powikłań. Najważniejszym z nich jest fakt mówiący o tym, że z wiekiem nasza skóra staje się mniej elastyczna, a co za tym idzie, wgłębienia w policzkach zaczną się powiększać do nieestetycznych rozmiarów. Nie ma w tej sytuacji dobrego wyjścia. Nie ma też odwrotu.

Zobacz też: Lipoliza podbródka – bezbolesny sposób na szczupłą i jędrną szyję

W Polsce moda na liposukcję policzków dopiero raczkuje. Amerykanie natomiast już teraz uwielbiają efekt wyraźnie podkreślonych rysów twarzy – ale jak długo ta moda będzie trwać? Who knows…

Zobacz też: Coolsculpting – zabieg zimnem, które wyszczupla twarz i ciało. Jak szybko zobaczymy efekty?

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles