urządzenie kosmetyczne

Oczyszczanie wodorowe – jak wykonać?


Czysta, zdrowa i ładna skóra twarzy jest podstawą dbałości o wygląd. To z jednej strony oczywiste, z drugiej – wcale nie takie łatwe do osiągnięcia. Na skórze twarzy widać wszystkie nasze grzechy: niewysypianie się, złe odżywianie, stres, zbyt długie przebywanie na słońcu bez odpowiedniej ochrony. Skóra jest narażona na różne problemy – od przebarwień, przez rozszerzające się pory, po trądzik. Codziennie używane kosmetyki mogą temu wszystkiemu nie podołać. Warto wypróbować wodorowe oczyszczanie twarzy. Różnica w wyglądzie skóry twarzy przed oczyszczeniem i po tym zabiegu, jest widoczna.

Dla kogo oczyszczanie wodorowe? Jak skóra wygląda przed i po?

Wodorowe oczyszczanie twarzy wygładza zmarszczki i sprawia, że oznaki starzenia się są mniej widoczne. Jeśli przed zabiegiem skóra jest sucha, po wodorowym peelingu będzie nawilżona. Jeżeli zaskórniki są widoczne, a pory rozszerzone, po oczyszczaniu wodorowym, zaskórniki znikną, a pory się zwężą. Zabieg rozjaśni skórę i wyrówna jej koloryt. Twarz, przed oczyszczaniem w widoczny sposób zmęczona, bez blasku, będzie wyglądać jak po liftingu – napięta skóra odmłodnieje.

Ale wodorowe oczyszczanie twarzy jest zalecane nie tylko dla cery dojrzałej. To także sposób na pielęgnację cery trądzikowej, nadmiernie wytwarzającej sebum, podatnej na problemy, m.in. występowanie stanów zapalnych.

Oczyszczanie wodorowe skóry – na czym polega?

Oczyszczanie wodorowe twarzy przeprowadza się w gabinecie kosmetycznym. Na czym polega ten zabieg? Głowica urządzenia jest przesuwana po skórze, lekko ją wciąga i oczyszcza, cząsteczki wodoru wnikają w jej głąb – to oczyszczanie wodorowe w dużym uproszczeniu, w wersji podstawowej. Co jeszcze robi się w ramach zabiegu?

Następnym etapem będzie peeling – można do niego użyć mieszanki kwasów, która bezpiecznie usuwa martwy naskórek i udrażnia pory. Za pomocą głowicy skórę można także utlenić, co pobudzi jej warstwy do pracy – będą m.in. produkować kolagen i elastynę – oraz potraktować antyoksydantami, które chronią ją przed wolnymi rodnikami. Dla lepszego efektu używa się głowicy, która za pomocą ultradźwięków wprowadza głębiej antyoksydanty. Ultradźwięki dodatkowo pobudzają skórę i poprawiają jej ukrwienie. Kolejnymi etapami mogą być zabiegi liftingujące oraz masaże.

Co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Jaka wersja oczyszczania wodorowego będzie najkorzystniejsza? Dowiemy się od kosmetyczki. Oceni ona wygląd skóry, wskaże, jakie problemy trzeba rozwiązać, poinformuje, ile zabieg będzie kosztować. Ceny są różne – zaczynają się od około 150-200 zł, jeśli chodzi o samą twarz, a na ich wysokość ma wpływ nie tylko liczba zabiegów wykonanych głowicą, ale też jej rodzaj. Nie bez znaczenia jest miejsce wykonywania zabiegu oczyszczania wodorowego – w małym gabinecie kosmetycznym może być taniej niż w dużej klinice medycyny estetycznej. Wybierając miejsce, w którym chcemy zrobić peeling wodorowy (i każdy inny zabieg), warto zapytać, czy obsługa ma doświadczenie w pracy ze sprzętem, którego używa, i czy sam sprzęt jest bezpieczny, np. ma odpowiednie certyfikaty.

Zabieg oczyszczania wodorowego twarzy trwa od około 40 do około 90 minut. Żeby uzyskać satysfakcjonujące efekty i utrzymać skórę w dobrej kondycji, należy zabieg oczyszczania wodorowego skóry powtarzać co kilka tygodni.

Oczyszczanie wodorowe – przeciwwskazania

Oczyszczanie wodorowe nie jest dobre dla każdego. Na przykład osoby z cerą z problemami naczynkowymi powinny porozmawiać z kosmetologiem o tym, czy zabieg nie sprawi, że naczynka będą pękać. Konsultacja z lekarzem przed zabiegiem jest zalecana w przypadku osób cierpiących na choroby przewlekłe, np., nowotwory czy cukrzycę. Oczyszczanie wodorem jest niewskazane u osób, które mają rozrusznik serca. Nie powinny zabiegowi poddawać się kobiety ciężarne i karmiące piersią. Przed peelingiem wodorowym należy też wyleczyć opryszczkę oraz inne problemy skórne.


Jak zmienia się skóra z wiekiem?Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles