urządzenie kosmetyczne

Bolesławiecki szpital tworzy kolejne łóżka, tym razem SOR


Bolesławiecki szpital realizuje kolejną inwestycję. Tym razem o 14 łóżek powiększy szpitalny oddział ratunkowy . Inwestycja ma kosztować 7 milionów zł.

Inwestycja w SOR w Bolesławcu podyktowana jest nie tylko potrzebą zapewnienia mieszkańcom powiatu bolesławieckiego bezpieczeństwa zdrowotnego, ale także zabezpieczeniem w ujęciu obronności kraju, nie bez znaczenia jest też duża liczba wypadków na pobliskich autostradach.

Chodzi o zabezpieczenie mieszkańców powiatu pod względem zdrowotnym, celem jest również zabezpieczenie obronności kraju, co jest związane ze współpracą z wojskiem amerykańskim – powiedziała dziś dla Radia Wrocław Sylwia Chruszcz, sekretarz Powiatu Bolesławieckiego.

Bolesławiecki SOR zwiększy swą powierzchnię o 300 m2, a liczba łóżek powiększy się do 14. Środki na realizację blisko 7-milionowej inwestycji pochodzą w większości z dotacji rządowej. Równocześnie w bolesławieckim szpitalu ma powstać oddział leczenia oparzeń. Jedyny w województwie taki oddział funkcjonuje we Wrocławiu, bolesławiecki byłby drugi. Nie jest to jednak proste zadanie.

Centrum leczenia oparzeń jest to wielodziedzinowa medycyna, która skupia anestezjologię, chirurgię ogólną, chirurgię plastyczną, hiperbarię, bank komórek macierzystych czy tkanek. – podkreśla Kamil Barczyk, dyrektor szpitala w Bolesławcu.

red.

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles