urządzenie kosmetyczne

Jaki krem z filtrem do twarzy wybrać na lato? Ranking 5 najlepszych produktów


Krem z ochronnym filtrem UV powinien być obowiązkowym wyposażeniem kosmetyczki każdego człowieka, szczególnie w okresie letnim, gdy promieniowanie słoneczne jest znacznie intensywniejsze niż w pozostałych porach roku. Powszechnie wiadomo, że nadmierna ekspozycja ciała na słońce jest szkodliwa – powoduje rozwój wolnych rodników tlenowych w organizmie i przyczynia się do wzrostu ryzyka licznych chorób. Dlatego ważne jest, aby zapewnić sobie właściwą ochronę podczas dłuższego przebywania na słońcu.

Jak działa krem z filtrem UV?

Głównym zadaniem kremu z filtrem jest odbijanie promieni UVA i UVB, które podrażniają skórę, powodując jej poparzenie. Niektóre produkty działają ochronnie poprzez pochłanianie tych promieni i przekształcanie ich w bezpieczne dla organizmu ciepło (jak to jest w przypadku kremów chemicznych). Preparaty przeciwsłoneczne tworzą na powierzchni skóry barierę ochronną, dzięki której skóra zatrzymuje wodę i nie jest przesuszana. Jednocześnie, w zależności od składu, kremy z filtrem mogą nawilżać i odżywiać skórę.

Jaki krem z filtrem UV wybrać?

Kremy ochronne przed słońcem powinny przede wszystkim chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Na rynku wybór takich produktów jest jednak ogromny – często pada pytanie, na co zwrócić uwagę wybierając właściwy dla siebie krem. Na początku należy kierować się zasadą – im większy stopień ochrony przed promieniowaniem UVB, czyli faktor SPF, tym wyższa ochrona przed słońcem. Osoby z bardzo jasną karnacją i piegami powinny zdecydować się na SPF 50+, ponieważ ich skóra jest najbardziej podatna na oparzenia słoneczne. Posiadacze jasnej karnacji powinni zaaplikować krem przynajmniej SPF 30, zaś osobom z ciemną karnacją wystarczy SPF 15.

Oczywiście wszystko zależy od ewentualnych chorób ogólnoustrojowych (niektóre choroby przewlekłe zwiększają ryzyko poparzeń słonecznych), długości ekspozycji na słońce i intensywności słońca. Jeśli wybieramy się na cały dzień nad morze, a prognoza pogody przewiduje spore upały, najbezpieczniej będzie zastosować krem SPF 50+, szczególnie na twarz. W zależności od preferencji można zakupić preparat ochronny z filtrem UV wzbogacony minerałami, witaminami czy innymi naturalnymi składnikami.

Ranking 5 najlepszych kremów z filtrem UV dla dorosłych

Kremy z filtrem UV powinny być skuteczne i przyjazne dla skóry. Ceni się ich dobre wchłanianie przez skórę, nie pozostawianie tłustej powłoki oraz perfekcyjną ochronę skóry przed poparzeniami. 5 najlepszych kremów z filtrem UV dla dorosłych to:

Iwostin Solecrin Capillin SPF 50+ – krem ochronny idealny również dla skóry naczynkowej i skłonnej do zaczerwień,
Bioderma Cicabio SPF 50+ – pielęgnacyjny i ochronny krem, przyspieszający naprawę uszkodzonej skóry,
Avene Sun SPF 30 – sprawy przeciwsłoneczny wzbogacony wodą termalną i witaminą E,
Nivea Sun Protect & Moisture SPF 30 – nawilżający balsam ochronny,
Cera + Solutions SPF 30 – krem ochronny do skóry suchej i wrażliwej.

Preparaty te zostały wybrane na podstawie stosunku ceny do jakości, składu oraz pozytywnych opinii konsumentów. Cieszą się dużą popularnością, ponieważ są skuteczne, dobrze tolerowane przez skórę i stosunkowo niedrogie. Zapewniają długą ochronę skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Ranking 5 najlepszych preparatów z filtrem UV dla dzieci

Ochrona dzieci przed promieniowaniem słonecznym jest niezwykle ważna, ponieważ ich skóra jest delikatniejsza i bardziej podatna na działanie słońca niż w przypadku osób dorosłych. Takie kremy można stosować już od pierwszych dni życia malucha, należy jednak wybierać wyłącznie produkty o najwyższej jakości i bezpiecznym składzie. Oto TOP 5 kremów z filtrem UV nadających się dla dzieci:

Linomag Sun SPF 30 – krem wzbogacony witaminą E,
Bioderma Photoderm Kid Lait SPF 50+ – wodoodporne i hipoalergiczne mleczko ochronne,
Bioderma Photoderm Kid SPF 50+ – ochronna pianka dla dzieci od 1. roku życia,
La Roche Posay Anthelios Dermo-Pediatrics SPF 50+ – niewidoczny spray do ciała i twarzy dziecka, przetestowany dermatologicznie i pediatrycznie,
Azeta Bio SPF 50+ – organiczne mleczko ochronne z filtrami mineralnymi.

Wszystkie wymienione preparaty zostały dokładnie przebadane pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności w przypadku dzieci. W związku z faktem, że dziecko potrzebuje wyższej ochrony niż większość osób dorosłych, warto zdecydować się na kupno kremu z filtrem UV przynajmniej na poziomie 30. Delikatne kosmetyki do twarzy i ciała dziecka powinny być obowiązkowym wyposażeniem dziecięcej kosmetyczki.

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles