urządzenie kosmetyczne

Chirurg plastyczny zbadał Całun Turyński


Pierwszym chirurgiem plastycznym, który badał Całun Turyński, jest prof. Bernardo Hontanilla z Kliniki Uniwersyteckiej Nawarry. Wyniki swoich badań opublikował w czasopiśmie “Scientia et Fides”, które ukazuje się również w Polsce nakładem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. “Wszystkie dotychczasowe badania stwierdzają, że pozycja człowieka z całunu jest typowa dla ciała po śmierci. Tymczasem chodzi o zwykły ruch osoby, która próbuje wstać” – uważa lekarz.

Przeczytaj też:

W 2020 r. nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego

VATICANNEWS.VA
DODANE 01.01.2020
AKTUALIZACJA 01.01.2020

Na całunie “widać odciśnięty wizerunek żywego człowieka – zapewnia Bernardo Hontanilla. – Jest czymś racjonalnym myślenie, że jeśli całun okrywał ciało Jezusa, to chciałby On pokazać na tym samym przedmiocie nie tylko oznaki śmierci, ale także zmartwychwstania” – dodaje.

“Pozycja ciała na całunie nie jest spowodowana tym, że chce ono wrócić do pozycji, jaką miało na krzyżu. W tym wypadku ramiona powinny przemieścić się na zewnątrz, przypominając postawę ukrzyżowanego. Pozycja ciała pokazuje ten pierwszy i początkowy gest podnoszenia się” – pisze chirurg. Świadomy, że wyniki jego badań mogą wywołać polemikę, Bernardo Hontanilla stwierdza: “Mam dowody naukowe na potwierdzenie swoich tez”.

Pisaliśmy o tym: Nowe badania potwierdzają autentyczność Całunu Turyńskiego

“Jeśli te wszystkie ślady, które znajdują się na całunie, połączymy z tym, co opisują Ewangelie, to zauważymy, że wszystko się zgadza w zupełności, nie tylko w śmierci, ale także w zmartwychwstaniu. Zarówno statyczne oznaki śmierci, jak też dynamiczne oznaki życia znajdują się na tym samym przedmiocie. Jeśli wizerunek na całunie jest wizerunkiem Jezusa, to wówczas chrześcijanie mają dowód Jego śmierci i zmartwychwstania” – mówi Bernardo Hontanilla.

«


1


»

oceń artykuł
Pobieranie..

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles