urządzenie kosmetyczne

Turystyka szczepionkowa: które kraje oferują darmowe szczepionki turystom?


Turystyka medyczna nie jest czymś zupełnie nowym. Już starożytni Grecy udawali się w podróż do boga medycyny Asklepiosa poza Atenami. Lekarze od dawna zalecali pobyt w uzdrowiskach dla osób cierpiących na zapalenie oskrzeli lub inne dolegliwości układu oddechowego. Oczywiście w ostatnich latach tańsze zabiegi chirurgii kosmetycznej, leczenie bezpłodności czy opieka stomatologiczna znalazły się wysoko na liście powodów podróży związanych z zabiegami medycznymi.

Abu Dhabi, stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ogłosiła dziś, że będzie oferować darmowe szczepionki dla turystów. Turyści z wizami wydanymi przez emirat oraz osoby podróżujące z paszportami uprawniającymi do otrzymania wizy turystycznej po przyjeździe mogą teraz zarezerwować bezpłatne szczepionki, zgodnie z informacjami podanymi przez Abu Dhabi Health Services Company (SEHA).

Oferowane szczepionki są produkowane przez chińską firmę Sinopharm oraz firmę Pfizer/BioNTech, przy czym obie wymagają podania dwóch dawek w odstępie co najmniej trzech tygodni. Pierwsza z nich zapewnia 79-procentową ochronę przed objawowym zakażeniem SARS-CoV-2 14 dni po drugim zastrzyku. Natomiast Pfizer to 96% skuteczności przed hospitalizacją, także w przypadku nowego wariantu Delta.Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles